Дебати між кандидатами у віцепрезиденти США: як це вплине на підсумки виборів [ Редагувати ]
І знову дебати. Сполучені штати готуються до чергового телевізійного двобою - тільки тепер не між Трампом і Гарріс, а між їхніми "другими номерами", кандидатами у віцепрезиденти. Ефір уже сьогодні. Чого від нього чекати і як це може вплинути на підсумки виборів - розкаже Дмитро Анопченко.
На відміну від дебатів кандидатів в президенти, за якими, без перебільшення, стежить вся країна, телевізійна дискусія "других номерів" ніколи не викликала ажіотажу. Це скоріше була данина традиціям, адже вважалося, що ані перемога, ані невдалий виступ когось із "віце-" не здатні суттєво вплинути на результати. І от зараз, по суті вперше, абсолютно інша ситуація.
Трамп і Камала йдуть настільки близько, буквально один за одним, що у деяких мінливих штатах, за які зараз основна боротьба, розрив на долі відсотка, чи його взагалі немає, як кажуть, "фіфті-фіфті". І за цих умов, якщо цей телеефір дасть нехай пів відсотка, нехай кілька десятих - це вже суттєво! Тим більше, що Трамп не захотів проводити другий тур дебатів з Гарріс. І зустріч Венса з Волзом - перша й остання можливість, дивлячись один одному в очі, "зʼясувати стосунки". Далі будуть тільки мітинги.
Рейтинг підтримки кандидатів виборцями загалом по країні, якщо просумувати дані двохсот вісімнадцяти різних опитувань громадської думки, демонструє невеличке лідерство Гарріс. Соціологи дають їй 50%, Трампу 45,8%. Демократи начебто і в плюсі, і це радує штаб Камали, адже вона змогла наростити цифри порівняно з початком кампанії. Але 4 відсотки - це насправді дуже небагато, враховуючи статистичну похибку. Тобто фактично шанси рівні.
Тому обидвоє кандидатів і сподіваються, що їхні напарники щось змінять у виборчих розкладах. Дебати почнуться о девʼятій вечора за місцевим часом. У Києві це четверта ночі, то ж в Україні навряд чи хтось дочекається трансляції, розбиратимуть новини й заяви вже вранці. Ефір триватиме 90 хвилин. Домовились, що мікрофони двом учасникам не вимикатимуть, тож теоретично вони можуть переривати один одного репліками, хоча це і не за правилами. В залі не буде аудиторії, лише кандидати, ведучі та телекамери. Обіцяють дуже жорстко стежити за регламентом - 2 хвилини на відповідь, 2 хвилини супернику на коментар. Ну, і навіть у віцепрезидентські дебати примудрилися вставити 2 рекламні блоки. А оскільки дивитимуться всі, то і вартість шалена: пів мільйона доларів за 30 секунд.
Преса вже з'ясувала, як кожен кандидат готується до телевізійного двобою. Напарник Камали Тім Волз виділив для цього три останні тижні, часто провoдить репетиції у дорозі, поки переїжджає з мітингу на мітинг. Колишнього кандидата в президенти США і чинного міністра транспорту країни Піта Буткджаджа попросив зображати Венса, бути максимально жорстким, щоб не розгубитися під час ефіру. Напарник Трампа Джей Ді Венс теж обрав для репетицій дублера - конгресмена Еммера, який працював з демократом Волзом багато років, добре його знає, і може дати рекомендації, як противник реагуватиме на ті чи інші випади.
Ну, а для нас із вами ці американські дебати важливі, бо це "момент істини". Двом політикам доведеться висловитися щодо України та росії, щодо цієї війни, щодо ставлення до "Плану Трампа" завершити її "за 24 години". Тобто і позиції двох команд зрозуміємо чіткіше, і обіцянки, які дають під час дебатів - в штатах це серйозно, їх так легко потім нагадати кандидатам!
І якщо ми з вами зможемо наочно побачити "ху із ху" в американській політиці щодо України, то для самих американців все ще серйозніше - це по суті вибір двох абсолютно різних курсів для Америки. Тому, здивуєтеся, на цей вечір навіть заброньовані всі столики у спортивних барах, де зазвичай транслюють футбол, а зараз показуватимуть дебати.