Корупційний скандал у Хмельницькій МСЕК набирає обертів [ Редагувати ]
Корупційний скандал навколо голови Хмельницької МСЕК набирає обертів. У ЗМІ напередодні з'явилася інформація, що 50 регіональних прокурорів оформили собі інвалідність. І нібито покривали незаконні схеми, пов'язані зі скандальним МСЕК та Пенсійним фондом.
Генпрокурор Андрій Костін розпорядився негайно провести службове розслідування. І комісія вже почала це робити. І ось новина: буквально годину тому стало відомо, що Хмельницький обласний прокурор Олексій Олійник звільнився за власним бажанням після інформації про службове розслідування.
Тим часом серед лікарів області тривають затримання. Медика підстанції екстреної допомоги та голову ВЛК районної ТЦК Волочиська, підозрюють в отриманні неправомірної винагороди за призначення інвалідності. Медпрацівників уже відсторонили від роботи й обрали запобіжні заходи. Усі подробиці - далі в сюжеті
Чергові фото іноземної валюти, вилученої у медиків, дотичних до призначення інвалідності на Волочищині - майже 8 мільйонів гривень готівкою.
Наталія Калиновська, речниця ДСР НП України:
Заступниця голови військово-лікарської комісії налагодила функціювання злочинної схеми за участі лікаря підстанції екстреної медичної допомоги. Фігуранти допомагали чоловікам мобілізаційного віку отримати групу інвалідності. У спільників вилучили 182 тисячі доларів та 6 з половиною тисяч євро.
Після резонансної справи голови Хмельницької МСЕК Тетяни Крупи в області тривають перевірки усіх одинадцяти регіональних МСЕК.
Сергій Тюрін, начальник Хмельницької ОВА:
Дав доручення в найкоротші терміни провести перевірки усіх МСЕКів області. Крім того, долучив до команди радників одного з ветеранів, який триматиме на контролі питання встановлення інвалідності нашим ветеранам.
Олександр Завроцький, директор Департаменту охорони здоров'я Хмельницької ОВА:
Штат, укомплектованість, рівень фахової підготовки. Взаємодія МСКЕКів з ЛККа як налагоджена співпраця
На період досудового розслідування, підозрюваних відсторонили від виконання обов'язків. Медик "швидкої" у СІЗО, із можливістю застави 484 тисячі, а ексголові ВЛК суд призначив цілодобовий домашній арешт без застави.
- Ви вважаєте себе винною? - Ні, не вважаю.
Правоохоронці зафіксували вимагання й отримання медиками хабарів. Зокрема, від пацієнтів із важкими хворобами та військовозобов'язаних чоловіків, які намагалися уникнути мобілізації.
Наталія Калиновська, речниця ДСР НПУ:
Правоохоронці задокументували одержання фігурантами понад 150 тисяч гривень неправомірної вигоди, також вилучили чорнові записи із прізвищами клієнтів, діагнозами, сумами грошових коштів, документи медичного характеру тощо.
Ті, хто хоча б раз проходив МСЕК, переконані: зупинити корупцію у медицині можуть правоохоронці, судді й самі українці.
Катерина, дружина пацієнта МСЕК:
Не буде судових рішень, нічого не зміниться. І новий керівник МСЕКу, вони продовжують брати. Тому що є люди, які відкрито про це пропонують навіть зараз.
Галина Степанівна дістала інвалідність на виробництві. З 2011 року постійно відстоює свої права на безоплатне лікування й пільги.
Галина Антонюк, людина з інвалідністю:
Якщо ми цього не зробимо, то ми навряд чи зможемо перемогти. В нас просто війна, ці діти погибають, і після війни між собою теж будем шукати: хто ж наші такі. Я думаю, цей раз покарають, тому що громадськість, інтернет, це вже не закриють, розумієте.
Якщо вину підозрюваних буде доведено у суді, фігурантам світить до восьми років позбавлення волі з конфіскацією майна.