Як знизити ризик виникнення раку грудей: рекомендації Інституту раку (відео) [ Редагувати ]

В Україні рак молочних залоз - найпоширеніший серед усіх онкозахворювань у жінок від 35 до 54 років. Це підступна хвороба, яка розвивається здебільшого безсимптомно. Жінки звертаються до лікаря, лише відчувши на дотик ущільнення м'яких тканин або біль в області молочних залоз.
Запобігти виникненню раку грудей неможливо, але можна вплинути на ризики, які призводять по появи цієї хвороби.
Про це в ефірі національного телемарафону "Єдині новини" розповіла клінічний онколог у відділенні пухлин грудної залози та її реконструктивної хірургії Національного інституту раку Олена Мартинюк.
"Запобігти виникненню раку грудей ми не можемо. Але ми безпосередньо можемо впливати на ризики розвитку раку грудей - на наш спосіб життя, на наш сон, на індекс маси тіла, на харчування, на правильну і ранню народжуваність, на годування груддю. І таким саме чином, впливаючи безпосередньо на ризики розвитку раку молочної залози ми можемо впливати і на рак грудей. Але вплинути на розвиток раку грудей ми не можемо...
Європейська тенденція обстежування - це що два роки після 50 років до 69 проходити мамографічне обстеження... А є тенденція американських онкологів - це після 45 до 74 кожного року жінка має проходити мамографію.
І є певна техніка самообстеження, яку виконує кожна жінка до 25 років. Після 25 років до 40 - це відвідування самого клінічного онколога або сімейного лікаря, який буде проводити клінічне обстеження, тобто пальпацію грудних залоз...
Коли виникають специфічні симптоми, ми говоримо про те, що виявляємо не занадто рано рак. Коли ми говоримо про раннє виявлення, він протікає абсолютно безсимптомно", - розповіла Олена Мартинюк.