Rheinmetall передав ЗСУ ще 20 бойових машин Marder [ Редагувати ]

Німецький концерн Rheinmetall передав українським Силам оборони ще 20 бойових машин піхоти Marder для захисту від російської агресії.
Поставку завершили наприкінці вересня 2024 року, повідомила пресслужба компанії.
Загалом Київ отримав близько 200 БМП Marder 1A3, наданих безпосередньо або через програму Ringtausch, за якою країни НАТО постачають Україні техніку радянського зразка в обмін на західні озброєння. БМП Marder 1A3 мають додаткові лазерні далекоміри для точних ударів. Rheinmetall організував першу поставку цих машин за дорученням уряду Німеччини ще в березні 2023 року.
Система Marder вважається однією з найнадійніших серед подібної техніки. БМП розроблена для Бундесверу і неодноразово модернізувалася. Навесні 2022 року Rheinmetall почав оновлювати Marder 1A3 із запасів Збройних сил Німеччини, спочатку фінансуючи роботи власним коштом. Останнє замовлення на 20 машин для України, яке профінансував німецький уряд, оцінюється у мільйони євро. Поставка була законтрактована ще в березні 2024 року.
Rheinmetall, один з найбільших виробників військової техніки в Німеччині та Європі, планує відкрити в Україні виробництво бронетехніки, зокрема танків, боєприпасів і систем ППО. За інформацією Agence France Press, компанія планує побудувати щонайменше чотири заводи в Україні.