На Херсонщину прибула українсько-ізраїльська команда медволонтерів "Фріда" [ Редагувати ]
Українсько-ізраїльська команда медичних волонтерів прибула до зруйнованого окупантами Посад-Покровського, що на Херсонщині. Працювали лікарі на базі сільської амбулаторії. Місцеві жителі змогли отримати медичну допомогу та пройти ультразвукове обстеження. Детальніше у матеріалі нашої кореспондентки Єлизавети Кротик.
Безсоння, нерви, загальна слабкість.
Галина розповідає, що здоров'я погіршилося. Поїхати на обстеження до міста жінка не має змоги. Тож лікарі-волонтери, які приїхали до Посад-Покровського, для неї - порятунок.
Галина Плісецька, місцева жителька:
Була вже в ендокринолога, зараз до гінеколога, потім на УЗД і до невропатолога.
Кілька місяців тому у селі відновили місцеву амбулаторію. Тут працює сімейний лікар та медсестра. Удвох на понад сімсот мешканців. Саме стільки людей повернулося до Посад-Покровського. Хоч до повномасштабної війни було дві з половиною тисячі.
Володимир Стерной, завідувач сільської амбулаторії:
Все населення, яке проживає, звертаються, тим паче у мене два виїзних дні у два населені пункти, до 800 людей там. Займаємося профілактичною роботою, викликаємо людей похилого віку, ліки безкоштовно роздаємо, те, що маємо. Переважно сердечно-судинні хвороби, ішемічна хвороба серця і дітки із застудою.
Але профільних фахівців селяни дуже тут чекали. За день українсько-ізраїльська команда лікарів прийняла понад сто пацієнтів.
Анастасія Червоіван, лікар-волонтер:
Медична місія "Фріда" прибула у селище Посад-Покровське - воно дуже зруйноване і тут знаходяться соціально незахищені верстви населення. У складі нашої команди є невролог, лікар УЗД, судинний хірург, терапевт, педіатр, ендокринолог, а також стоматолог.
Працювали лікарі у приміщенні амбулаторії. Розповідають: черги були до кардіолога, невролога і стоматолога. Хтось ішов на обстеження і за консультацією, а хтось - по ліки.
Микола, фармацевт:
Приходять за окулярами та очними краплями, ходовими є кардіологічні препарати, і від невролога за антидепресантами, бо зараз ми перебуваємо в таких регіонах, де людям це потрібно, людям це виписують і вони в нас це беруть.
Такі поїздки організовує благодійна місія лікарів-волонтерів з України та Ізраїлю. Організація від початку повномасштабного вторгнення надає екстрену та амбулаторну допомогу цивільному населенню, що постраждало внаслідок бойових дій.