У Запоріжжі провели дві трансплантації нирок за один день [ Редагувати ]
Дві трансплантації в один день. У прифронтовому Запоріжжі лікарі провели подвійну операцію з пересадки нирок. Донорами для обох пацієнток стали їхні мами. Медики кажуть, вдала родинна трансплантація дає змогу людям з хворими нирками забути про гемодіаліз і повернутися до повноцінного життя.
Більше про роботу лікарів у прифронтовому місті та як відновлюються їхні пацієнти - далі.
14-річна Валерія сидить на лікарняному ліжку і показує нам фотографії домашніх улюбленців. Дівчинка опікується двома німецькими вівчарками. А в майбутньому мріє стати кінологом.
Валерія, пацієнтка:
Ось тільки мета собаками займатися і все, більше нічого такого не хочеться, тільки собаками. У мене вдома дві німецькі вівчарки, я з ними займаюся, і я зараз дуже хочу до них, потрапити додому.
На заваді дитячим мріям ледь не стала хвороба. Торік у дівчинки почалися проблеми з нирками, останні шість місяців Валерія взагалі не виходила з лікарні. А кілька місяців тому їй призначили гемодіаліз.
Наталія, мама Валерії:
У дитини набрякли ноги, руки, обличчя набрякло, тулуб набряк. З третього червня потрапили знову в лікарню, була в нас пневмонія, і звідти вже не вийшли, поклали нас після пневмонії в реанімацію.
Пані Наталія каже, коли замість апарата штучної нирки лікарі запропонували родинну трансплантацію, одразу погодилась. І стала донором для своєї дитини.
Наталія, мама Валерії:
Будь-яка мати не захоче, щоб дитина все життя була на діалізі, ну запропонували зробити операцію, щоб обійтися без діалізу, ну ми погодились. Думаєш, щоб у дитини далі життя продовжувалось як треба, щоб не боліло нічого.
Зараз мама з донькою готуються до виписки. Лікарі запевняють: операція пройшла без ускладнень.
Євген Гайдаржі, завідувач відділення трансплантації та нефрології:
Родинна трансплантація знижує ризик відторгнення, це ніби своя тканина, своя нирка, генетична схожість дуже велика, і прогнози дуже більш кращі, і виживаність нирки краще.
У сусідній палаті перебуває ще одна пацієнтка з пересадженою ниркою. Катерині - 24 роки, останні шість вона провела на гемодіалізі. Розповідає: процедуру переносити непросто.
Катерина, пацієнтка:
Важко було, погано ставало, додому діставатися теж, таксі постійно викликала. Я була на діалізі 6 років. Тиск був у нормі, але останні два місяці почав підійматися до двохсот, ми вирішили звернутися в лікарню.
Донором для Катерини також стала її мама Ольга. Трансплантації обом реципієнткам запорізькі лікарі провели в один день, працювали разом з київськими колегами. Кожна операція тривала близько трьох годин. Сама пересадка, як кажуть лікарі, лише частина відповідальної роботи цілої команди медиків.
Ігор Шишка, директор Запорізької обласної клінічної лікарні:
Це дуже серйозна підготовка, вона багатофакторна, вона включає роботу дуже серйозну з психологічним навантаженням з донором, з реципієнтом, підготовка психологічного стану пацієнта, це лабораторне обстеження
Кожен з етапів підготовки та сама операція - безоплатні для пацієнта. Адже пересадка органів входить в програму медичних гарантій, її фінансує держава. Героїні нашого сюжету Валерія та Катерина після виписки постійно прийматимуть спеціальні ліки та ще деякий час перебуватимуть під контролем лікарів.
Євген Гайдаржі, завідувач відділення трансплантації та нефрології:
Деякі дози ліків знижуються поступово, деякі підбираються стосовно тої концентрації, яка зараз в крові реципієнтів, реципієнти - це люди, які отримали нирку, так ми спостерігаємо за процесом відновлення деякий час...
За даними медиків, на Запоріжжі пересадки нирки потребують зо пів тисячі пацієнтів і ще близько двох сотень людей чекають на трансплантацію печінки.