Рятують життя і дають бій ворогу: як працюють "Янголи війни" [ Редагувати ]
Понад 70% поранених і травмованих військовослужбовців після лікування повертаються у стрій! Це дані Медичних сил ЗСУ. Зокрема, українські захисники залишаються живими завдяки бойовим медикам. Цьогоріч Школа тактичної медицини випустила понад дві тисячі "Янголів війни". Як вони навчаються та виконують роботу на фронті - у сюжеті Михайла Манилюка.
Вони мчать у важкодоступні місця.
Дивіться, по якому болоті необхідно евакуйовувати поранених. Танки понаривали.
Їх називають "Янголами війни". Адже вони й вдень, і вночі рятують життя тих, хто щодня рятує країну від російських окупантів.
Позивний "Ліса" - бойовий медик:
Найбільші зараз поранення під час сучасної війни, з якими ми стикалися - це осколки. В більшості страждають руки, ноги. Може бути цілий бік поранений, тобто все в осколках.
Кожен етап евакуації поранених, бойові медики регулярно відпрацьовують під час тренувань на полігоні. Втім, передбачити усі сценарії в реальних бойових умовах неможливо. Евакуація під смертоносним вогнем противника кардинально відрізняється.
Євгенія Слівко, т.в.о. начальника відділу комунікацій Командування Медичних сил ЗСУ:
Навчання тривають близько місяця. В цей період військовослужбовці, крім того, що отримують теоретичні знання, мають закріпити їх на практиці. Ми це називаємо добовими виходами. Вони відбуваються вдень і вночі. Військовослужбовці мають бути звиклі до різних обставин. Тому, звичайно, вони відбуваються максимально наближені до тих сценаріїв, які можуть відбуватися на полі бою.
В Командуванні Медичних сил ЗСУ розповідають: цьогоріч Школа тактичної медицини підготувала понад дві тисячі бойових медиків.
Микола Компанієць, начальник групи тактичної медицини Командування Медичних сил ЗСУ:
Це військовослужбовці чинних бойових підрозділів. Ми також організовуємо підготовку бойових медиків і інструкторів з тактичної медицини за кордоном. Станом на жовтень місяць 24 року ми провели злагодження інструкторів всіх навчальних центрів, хто викладає тактичну медицину, а саме підготовку бойових медиків на фондах нашої Школи тактичної медицини для стандартизації викладання, щоб програма відповідала уніфікованим вимогам.
Навчання тривають, адже бойові медики завжди потрібні на лінії зіткнення! Втім, кожному бійцю не менш потрібно знати ази з тактичної медицини.
Євгенія Слівко, т.в.о. начальника відділу комунікацій Командування Медичних сил ЗСУ:
У нас навіть бойові медики говорять: знаєш, отже врятований! Тому що не завжди бойовий медик може дістатися на поле бою до самого пораненого. Бойові медики саме та категорія, яка понад усе виснажується. Зокрема, психологічно. Тому ми маємо постійно забезпечувати Сили оборони.
Бойові медики 24/7 знаходяться на лінії фронту. Нерідко, витягаючи пораненого побратима з-під обстрілів, вони самі дають бій російським окупантам. А отже, їх можна з упевненістю назвати "Янголами війни".