Борються за життя побратимів: як працюють медики під обстрілами [ Редагувати ]
На війні вони борються за життя своїх побратимів. Медики евакуаційної команди 65-ї механізованої бригади транспортують поранених бійців до стабілізаційного пункту. Шлях цей буває небезпечний та морально непростий. Адже інколи доводиться працювати під обстрілами або ховатися від ворожих дронів. Більше про роботу бойових медиків репортаж Інни Гогой.
Звичайні та вузлові турнікети, ноші й наплічники повні медпрепаратів - це лише частина того, що беруть із собою на евакуацію медики 65-ї механізованої бригади. Вони вже понад два роки рятують бійців, які зазнали поранень на Запорізькому напрямку.
Максим, фельдшер 65 окремої механізованої бригади ЗСУ:
Від опіків до важких, там до ампутацій, травм живота і т.д., тобто поранення, які хоч бувають, уламки вони залітають під будь-яким кутом і куди завгодно, і травми голови були, ну, мабуть, в більшості це контузії.
Фельдшер бригади Максим із позивним "Мед" у війську з 2022 року. Каже: після початку повномасштабного вторгнення відправив родину у безпечне місце, а сам пішов до ТЦК. Спершу виконував завдання у складі Київської тероборони. До 65-ї долучився з перших днів її формування. Згодом, маючи юридичні підстави, "Мед" звільнився зі служби. Втім, вже за кілька місяців повернувся до рідної бригади.
Максим, фельдшер 65 окремої механізованої бригади ЗСУ:
Дружина повністю підтримала мене, і вперше, і вдруге. Ну, вона у мене умнічка, розуміє мене завжди. Мама постійно вимагає від мене букву Ж - живий кожного дня.
Медевак, у складі якого працює Максим, транспортує бійців до стабпункту.
Максим, фельдшер 65 окремої механізованої бригади ЗСУ:
У нас фельдшерська робота: підключаємо і вливаємо інфузію, зупиняємо кровотечу, перемотуємо. Якщо у свідомості, то постійно треба тримати голосовий контакт, постійно розмовляти, казати, що ти будеш робити.
За роки служби доводилось евакуйовувати побратимів і під ворожим вогнем.
Позивний "Італія", військовослужбовець 65 окремої механізованої бригади ЗСУ:
Вони розуміють, що це швидка, а як воюють росіяни, ви самі бачите, що для них немає ніяких там правил, немає нічого, що для них це в першу чергу буде іще ціль.
Тому під час евакуації важливі оперативність та злагодженість, адже кожна хвилина - на вагу життя.
Віктор, начальник медпункту 65 окремої механізованої бригади ЗСУ:
Подивись, чи все добре, подивись, чи я щось не пропустив, ну суто сказати ім'я, і вже все зрозуміло, чи потрібна допомога там, чи ні.
Побратим Максима Віктор у цій евакуаційній бригаді - головний. Три роки тому він працював стоматологом, а нині рятує бійців просто в автомобілі. Кожну евакуацію Віктор детально аналізує.
Віктор, начальник медпункту 65 окремої механізованої бригади ЗСУ:
Для мене камера, це не щоб зняти якийсь контент. Для мене камера, це для самого себе. Дістав флешку, вставив у ноутбук і передивився все, що я робив, і потім сам для себе аналізую, чи я зробив правильно, чи не правильно, чи можна було тут зробити трошки по-іншому.
Щоразу аналізує свої дії під час евакуації й 25-річний військовослужбовець на псевдо "Італія". У команді медиків 65-ї він лише кілька місяців. Хоча перебуває у війську з 2018-го, відколи підписав контракт. "Італія" каже: робота у складі медеваку потребує ще й обережності. Важливо відчувати дорогу та автомобіль.
Позивний "Італія", військовослужбовець 65 окремої механізованої бригади ЗСУ:
Якщо я там їду, десь якийсь стрибок чи щось ще, я мушу їм сказати: стрибок - вони повинні приготуватися. Якщо це важкий, допустимо, і ми можемо швидко пересуватися, то я так рухаюся, даю кіптяви, ну, зрозуміло, що я маю реагувати.
Самі воїни кажуть, щоб роботи у команди медеваку було менше, потрібно мати якомога більше озброєння для ураження ворога на передовій. Зокрема, й ударних та розвідувальних дронів. Адже що відчутніших втрат зазнають окупанти, то слабкішими вони стають.