У Чернівцях воїни з ампутаціями стали обличчями календаря на 2025 рік [ Редагувати ]
Вони незламні, відважні, нескорені, водночас добрі, щирі та красиві. У Чернівцях воїни з ампутаціями стали обличчями календаря на 2025 рік. Це унікальний фотопроєкт про красу та рівні можливості, про 12 сталевих героїв-титанів, 12 історій та секретів мотивації. Фотографувалися у різних куточках міста, які часто є недоступними для наших Героїв. Одну зі зйомок бачила Ольга Лучек.
Олексію - 29. Коли почалося повномасштабне вторгнення, він разом з двома рідними братами пішов добровільно на фронт. Спершу був піхотинцем, а згодом аеророзвідником. Рік тому потрапив під артобстріл, один з побратимів загинув, а Олексій дістав поранення ноги. Зараз пересувається з пластиною і каже, це нелегко.
Олексій, військовослужбовець:
До багатьох закладів дуже важко добратися, навіть гуляючи по місту, воно в жахливому стані, воно не пристосоване інклюзивно і це є великою проблемою.
Олексій став обличчям цьогорічного календаря незламності. Аби показати, скільки бар'єрів доводиться долати захисникам щодня, організували цей соціальний фотопроєкт. Герої ініціативи - самі ж військовики, які втратили кінцівки. Фотографка Ярослава Куцак запевняє, позувати учасникам до вподоби, тому кожна світлина випромінює позитив.
Ярослава Куцак, фотографиня:
Хлопці всі надзвичайно культурні, надзвичайно класні, в мене аж до них така нереальна подяка, повага, шо це найменше, шо я могла зробити, подарувати їм таку частинку краси.
Фотосесія триватиме кілька днів. 12 захисників покажуть видимі травми війни, поділяться своєю мотивацією та труднощами у повсякденному житті. Авторка ідеї - протезистка Катерина Сербін каже, це не просто календар, а глибокі світлини для роздумів.
Катерина Сербін, керівниця філії протезно-ортопедичного підприємства "Ортотоп":
Сьогодні уже у нас третя зйомка з хлопцями, хлопців має бути 12, оскільки місяців 12, мета створення календаря - просвітницька, щоб люди побачили красу хлопців з видимими травмами війни. Всі хлопці втратили кінцівки на фронті, це наші військові, і хочеться показати, що вони красиві, сильні, незламні, неймовірні. Календар ми розповсюдимо у всі державні структури для того, щоб кожен міг побачити і на кожній сторінці буде цитата про безбар'єрність.
Вже відбулися фотосесії у тату-салоні. Фотографувалися захисники і на автомийках та АЗС. Локації для знімків було багато, бо майже скрізь є важкодоступні місця для людей з інвалідністю.
Катерина Сербін, керівниця філії протезно-ортопедичного підприємства "Ортотоп":
Центр міста, звісно, недоступний, університет теж недоступний, вулиця Кобилянська вся недоступна, але все одно маємо те, що маємо, працюємо з тим, що є, ходять хлопці скрізь, ходять активно і навіть без протезів. Більшість на фотосесії ще без протезів, бо їм ще рано, це хлопці, які проходять реабілітацію.
Складно пересуватися Олегу. Учасник проєкту з Охтирки, що на Сумщині. Поранення дістав у листопаді 2024 року.
Олег, військовослужбовець:
Виводив групу і всіх заховав, а сам пішов машину откривать і наступив на "лепесток", і оторвало п’ятку. Мені сказали, ми можемо спасти пальці, але ти ходить не будеш, я сказав, краще одрізайте і краще протез поставити.
Протез Олегу поставлять вже незабаром, через кілька днів робитимуть зліпок. Каже, участь у фотопроєкті взяв, аби привернути увагу суспільства до таких воїнів як він.
Олег, військовослужбовець:
Якщо людині не потрібна допомога, то не нада йому о, давай допоможу, не нада. Він сам, якщо він попросе про допомогу, то конечно.
Мета фотоакції - вкотре привернути увагу влади та громадськості до питання безбар'єрності. А ще додати захисникам впевненості, а оточенню розуміння потреб військовиків з протезами.