Реформа МСЕК: як працюють експертні команди на Хмельниччині [ Редагувати ]
Від початку року по всій Україні скасовано роботу МСЕК. Їх змінили експертні команди медиків, які працюють за новою системою оцінювання рівня працездатності хворих. Відтепер документи та направлення подають тільки в електронному вигляді, а пацієнти можуть самі вибрати медзаклад, де проходитимуть комісію.
Скільки часу це займає і чи немає бюрократичної тяганини? Про все докладно на прикладі Хмельниччини.
Всі документи для проходження медико-соціальної експертизи, після реформи готують в електронному вигляді. Це – одна з вимог оцінювання ступеня працездатності, яку проводять новостворені команди медиків
Андрій Нечипорук, директор Департаменту МОЗ Хмельницької ОВА:
У області наразі працює 265 лікарів в 108 командах, експертних командах з оцінювання повсякденного функціювання особи в 13 закладах. Ми обрали потужні заклади, де є різнопрофільні спеціалісти.
Один з таких медзакладів – Хмельницький обласний фтизіопульмонологічний медичний центр. Тут вже оцифровано 765 справ пацієнтів, і розпочато прийом за новими правилами.
Інна Фінагеєва, заступниця директора ХОФПМЦ:
На цей момент розглянули 19 справ. З цих 19 справ приблизно третині пацієнтів не встановлено групу інвалідності. Решті пацієнтів підтверджено статус інвалідності.
Відмову у встановленні статусу дістав п'ятдесяти одно річний військовослужбовець Ігор, він хворіє на бронхіальну астму з чотирнадцяти років.
Ігор Кравчук, військовослужбовець ЗСУ:
Два інгалятори з собою ношу обов'язково. Якщо нема – все. В армію пішов абияк, учебку відбув. Зараз по лікарнях бігаю по всіх.
Чоловіка направили на додаткове обстеження в обласну лікарню. У пані Валентини туберкульоз вже багато років. На комісію приїхала, щоб підтвердити групу інвалідності.
Валентина, пацієнтка:
Не перший раз я прохожу комісію. 3 група в мене. Чекала на документи. Я здала на початку грудня. То в районній лікарні.
Реформа медико-соціальної експертизи значно покращить оцінювання працездатності пацієнтів, переконані медики.
Сергій Василенко, директор ХОФПМЦ:
Це буде більш швидко, справедливо, доступно, прозоро для людей. Людина, яка отримає групу інвалідності, буде зразу мати доступ і до реабілітації. Змінились підходи до отримання групи інвалідності. Певні стандарти.
Минулого року на Хмельниччині зафіксовано понад пів тисячі нововиявлених хворих на туберкульоз. І це один з найнижчих показників по країні. Лікування таких пацієнтів безоплатне. І більшість за умови дотримання рекомендацій, повністю одужують.