У Кропивницькому проводять виїзні забори крові у донорів [ Редагувати ]
Виїзні забори крові у донорів щотижня проводять у Кропивницькому. Медики обласної станції переливання крові організовують їх і по місту, і в регіоні. Роблять це через дефіцит усіх груп крові. Донорська кров насамперед потрібна для порятунку поранених на фронті захисників, а також для пацієнтів місцевих лікарень. На одній з виїзних донацій побувала Олена Бринза.
Лікарка Олена готується здавати кров. Робить це на робочому місці у Центрі екстреної медичної допомоги. Сюди прибули колеги з обласної станції переливання крові.
Олена Бережна, лікарка з медицини невідкладних станів:
Ми сьогодні з восьми ранку, був виклик, ми вже обслужили, а тут якраз приїхала станція переливання крові, але ми знали про це, і рішили все-таки допомогти, по показниках здоров'я все добре, я підходжу. Те, що є дефіцит, точно не секрет для кожного, і якщо моя четверта група підійде, вона така рідка, то я точно буду рада, що вона комусь допомогла.
Стати донорами зголосилося ще кілька десятків працівників "швидкої": серед них - водії, фельдшери та лікарі.
Оксана Шаповал, амбулаторна фельдшерка:
Наша "швидка" долучилась до донату, нам повідомили, що можна здати кров, наші співробітники згодились, ті, кому можна, і хто вихідний, сьогодні прийшли й здали на допомогу ЗСУ.
Зараз обласна станція переливання крові вкрай потребує донорів усіх груп та резусів.
Роман Соболь, завідувач відділу Кіровоградської обласної станції переливання крові:
Всю кров, що ми заготовляємо, вона іде на потреби містян, на потреби пацієнтів в закладах охорони здоров'я нашого міста, нашої області, районних громад, а також окремо на потреби ЗСУ, для наших воїнів, які цього потребують.
Процес здавання крові не потребує багато зусиль - нагадують медики. Варто лише відповідати загальним вимогам щодо здоров'я. А напередодні процедури дотриматися простої дієти.
Роман Соболь, завідувач відділу заготівлі крові Кіровоградської обласної станції переливання крові:
Донором може бути будь-яка людина віком від 18 троків, загалом ми намагаємось брати до 65 років, вагою від 50 кг, без активних хронічних захворювань, тобто мати певний стан здоров'я, бути здоровою, перед донацією звечора і зранку необхідно дотримуватися дієти, не вживати ніякої жирної їжі, можна їсти вуглеводи, хліб, вівсяну кашу, макарони без масла, гречку на воді.
Не чекати донорів, а їхати просто до них. Уже півтора року співробітники обласної станції щотижня вирушають на виїзну акцію із забору крові. Проводять їх на різних локаціях Кропивницького, а також у містах та селах регіону. Усе що потрібно - відповідне приміщення і бажання колективу.
Роман Соболь, завідувач відділу Кіровоградської обласної станції переливання крові:
Головне, щоб була якась площа, де ми можемо розмістити все обладнання, тобто щоб була зона для донації. Зона для реєстратора, для лаборанта, для лікаря-терапевта, стільці, якісь кушетки, якщо кушеток нема, у нас є власні донорські крісла, тобто ми теж можемо, все обладнання у нас придбане, ми возимо із собою.
Стати донором можна в будні у першій половині дня на станції переливання крові.