Кар'єра ветерана: хто і як може скористатися платформою [ Редагувати ]
А що робити після війни? Як реалізуватись і головне не втратити себе у цивільному житті? Один з головних викликів для ветеранів - соціалізація у тилу, зокрема працевлаштування.
Нагадаю, в Україні діє одразу кілька програм підтримки й ветеранського бізнесу, і підприємців, які беруть на роботу учасників бойових дій.
Аби налагодити ці процеси, Український ветеранський фонд разом з Мінветеранів презентували платформу з працевлаштування "Кар'єра ветерана". Як працює програма? Далі в матеріалі.
Андрій Несмачний - засновник крафтової майстерні. Він сам та й більшість працівників підприємства мають бойовий досвід.
Андрій Несмачний, ветеран російсько-української війни, бізнесмен:
Це підприємство, яке об'єднує 14 людей, 11 із яких є військовослужбовцями та учасниками бойових дій. В основному пошук проводиться за допомогою ветеранських, якихось військових ком'юніті, чатіків.
Підприємець на власному досвіді переконався: тим, хто ще донедавна боронив батьківщину на фронті, у цивільному житті потрібна підтримка, зокрема з працевлаштуванням. З цією метою у Києві презентували онлайн-платформу під назвою "Кар'єра ветерана".
Ірина Верещук, заступниця керівника Офісу Президента України:
Якщо ми зараз законектимо роботодавця, який шукає ветерана, і ветеран, який хоче, аби не ходити й не вистоювати чергу в центрах зайнятості, а спокійно зайти на онлайн-платформу, знайти те, що йому до душі - це, звичайно, дуже важливо.
На перший погляд, платформа нагадує сайт із пошуку роботи. Втім, її мета не лише допомагати з працевлаштуванням. Пройти курси підвищення кваліфікації, отримати новий фах - ці опції також доступні. Водночас роботодавець може знайти тут поради, як допомогти ветерану адаптуватися на новому місці.
Каріна Дорошенко, виконавча директорка Українського ветеранського фонду:
І по цих вакансіях тобі будуть підтягуватись ветерани, які є на платформі. От, до прикладу, проєктний менеджер, комунікаційник тощо. Ну, і, власне, відкриваються тобі ветерани, ти обираєш їх, дізнаєшся більше про їх резюме. Ти йому пропонуєш вакансію, і ветерану приходить сповіщення як на пошту, на яку він реєструвався, так і в кабінет самого ветерана.
У Міністерстві у справах ветеранів наголошують: роботодавці часто недооцінюють здібності вчорашніх бійців. А дарма.
Наталія Калмикова, міністр у справах ветеранів України:
Я б дуже хотіла, щоб бізнес почав бачити в ветеранах, які мають ось такий досвід, управлінців. Навіть у середній компанії керівники не мають такого досвіду, не мають такої звички приймати рішення в обмеженому часі, в обмежених ресурсах, під тиском тощо.
У профільному Міністерстві планують, крім іншого, влаштовувати ветеранів до навчальних закладів, зокрема як викладачів предмета "Захист України".
Ірина Верещук, заступниця керівника Офісу Президента України:
Кожна школа має мати ветерана. На якого дивляться, з якого беруть приклад, який є авторитетом особистим, власне, через свій бойовий досвід і все те, що він пройшов, і професійний, бо ми готові його навчити. У нас 11 тисяч шкіл. Уявіть: якщо навіть одного ветерана ми наймемо в кожну школу, це 11 тисяч ветеранів, фахівців, які вчать наше підростаюче покоління.
Інструктор, фахівець із тактичної медицини. Урядовці також планують залучати ветеранів до навчання цивільних у межах програми національного спротиву.