Дрони вирішують все: як готують воїнів майбутнього [ Редагувати ]
Підготовка майбутніх бійців. Інструктори 132-го окремого батальйону тероборони переконані: у сучасних бойових умовах ключову роль відіграють дрони. А тому під час підготовки новачків, окрім, як стріляти, пересуватися полем бою, володіти азами тактичної медицини, обов'язково навчають їх керувати безпілотниками. Як це відбувається - далі в сюжеті, підготовленому за матеріалами Сухопутних військ.
Тут, на полігоні, бувалі вояки діляться досвідом із новачками щодо основних правил ведення бою.
Позивний "Бригадир", заступник командира 132-го окремого батальйону тероборони ЗСУ:
Проводились стрільби. Стрільба з місця, з різних положень, а також пересування особового складу на полі бою під прикриттям одне одного, а також стрільба по повітряних цілях.
Окрему увагу інструктори приділяють роботі з дронами. Навчають ними керувати, а також захищатися від ворожих безпілотників.
Позивний "Сина", начальник групи безпілотних систем 132-го окремого батальйону тероборони ЗСУ:
Дрони – FPV, бомбери, навіть звичайний мавік-розвідник – цілковито змінили правила війни. Тобто навіть з 22-м, з 23-м не зрівняти цей 24 рік, 25-й почався. Дрони зараз вирішують усе.
Я вам зараз підніму дрон, покажу на різних дистанціях, як воно буде виглядати…
Зараз вирішують тільки дрони, я так вважаю, і нам потрібно в цьому плані розвиватися, розвивати пілотів, майстрів, техніків і виробників. Щоб вони конкурували з ворогом і перемагали його.
Уміти надавати першу допомогу собі чи побратиму у разі поранення - життєво важливі знання.
Позивний "Цукерка", старший бойовий медик мінометної батареї 132-го окремого батальйону тероборони ЗСУ:
Сьогодні у нас була база. Тобто турнікети, перевірка, як вони їх уміють накладати, як вони розуміються в тому, куди їх варто накладати, чи їх варто накладати, що з ними робити, якщо турнікет неефективний. Тобто мінімально те, що вони мають знати й робити досконало.
Без практики це складно, а тому потрібно відпрацювати кожну деталь, щоби довести навички до автоматизму.
Позивний "Цукерка", старший бойовий медик мінометної батареї 132-го окремого батальйону тероборони ЗСУ:
Хлопці в цілому справилися, тільки треба більше впевненості. Ви розумієте, у нас є у всіх людський фактор такий – ми себе жаліємо. Нам жаль того турнікета докрутити, а потім воно виходить у дуже згубні наслідки.
Лише після тренувань на полігоні новобранці підуть на свої перші бойові завдання.
Позивний "Бригадир", заступник командира 132-го окремого батальйону тероборони ЗСУ:
Ну, я вам скажу, на даний час уже з нестачею особового складу, тут найбільш мотивований особовий склад лишився, який, попри поранення, хвороби, знаходиться в строю підрозділів і виконує бойові завдання.