У Британії український хор виступив перед бійцями ЗСУ на полігоні [ Редагувати ]
Допомагають західні партнери й у підготовці військових кадрів. Один із навчальних центрів ЗСУ у Великій Британії. Новобранців там тренують за стандартами НАТО. Загалом від початку повномасштабного вторгнення навчання у Великій Британії пройшли понад 50 тисяч військовослужбовців.
Смуга перешкод, медицина, стрільби - заняття, що стали рутиною. Втім, нещодавно в українських новобранців був особливий день. Чим він запам'ятався? Про це далі.
Подолання смуги перешкод, влучна стрільба, фізичні вправи. Курс базової загальновійськової підготовки українських бійців у Великій Британії досить насичений та виснажливий.
Позивний "Марік", військовослужбовець ЗСУ:
Я – учасник АТО, я брав участь з 2016 по 2019 рік. Але так, як зараз у мене перерва в службі 5 років, мені потрібно повторно пройти курс БЗВП. І припало так, що я опинився у Британії. Курс дійсно цікавий. Починаємо з озброєння, тактика, інженерна справа, робота у відділенні, взводі, роті.
Та сьогодні замість гуркоту, вибухів і команд у навчальному таборі лунає пісня.
Червону руту не шукай вечорами…
Джоанна Чапман, диригентка хору Canterbury for Ukraine:
Для нас важливо бути тут сьогодні, щоб підтримати курсантів, подарувати їм віру в себе і радість. Ця подія багато значить і для британців, і для українців.
Учасниці хору здебільшого біженки з України. На чужині у рідних піснях вони знайшли цілющу силу й підтримку. Тепер дарують її нашим військовим.
Олена Нізалова, засновниця хору Canterbury for Ukraine:
Спочатку цей хор був для того, щоб просто нам зібратися разом, поспівати, трошки набратися сил. Він став такою колискою волонтерства. Більшість волонтерів Canterbury Україна, вони виходять з хору і продовжують залишатися в хорі. Цей концерт тут - це вже другий наш концерт. І це щось дуже важливе.
У межах операції Interflex від початку повномасштабного вторгнення на підготовці у Великій Британії побували вже понад 50 тисяч українських бійців.
Пітер Ґілберт, бригадир у відставці:
Україна нині веде війну не лише за власне виживання. Йдеться про збереження цінностей і сенсу західної демократії - по суті, це і наша війна. І все, що ми можемо зробити, аби допомогти у цій боротьбі, має для нас велике значення. І те, що відбувається в цьому таборі - важлива частина цієї справи.
Окрім пісень, хор підготував для військовиків солодкі гостинці – це ще одна подяка за службу і захист нашої Батьківщини.