Чому в лютому над Україною погіршилась якість повітря [ Редагувати ]

Фахівці Українського гідрометеорологічного інституту ДСНС та НАН України пояснили причини підвищеного рівня забруднення повітря в Україні у лютому, особливо у великих містах.
Як повідомляє Національна академія наук України, рівень забруднення залежить від джерел викидів та метеорологічних умов. У лютому 2025 року панувала антициклональна погода, яка сприяла низьким температурам і частим температурним інверсіям. Це перешкоджало розсіюванню шкідливих речовин, що надходили від автотранспорту та промислових підприємств.
Науковці зазначають, що температурні інверсії спостерігалися 7–14, 17–19 та 22–24 лютого. Крім того, у деякі дні вітер був надто слабким, що сприяло накопиченню забруднювальних речовин. В УкрГМІ також наголосили, що через війну промисловість може використовувати паливо нижчої якості, що впливає на якість повітря.
Загалом такі процеси є сезонним явищем, пояснюють експерти. У селах повітря може погіршуватися через опалення житла, але найбільш високий рівень забруднення фіксують у містах із великим трафіком.
Водночас в УкрГМІ уточнюють, що вплив воєнних дій на стан повітря є локальним. У лютому забруднення виникало через пожежі після ракетних ударів і атак дронів. Єдиний випадок перенесення забрудненого повітря зафіксували 23 лютого, коли воно поширилося з території росії до Харківської області.