Ножовий бій у ЗСУ: як і навіщо бійці відточують навички двобою [ Редагувати ]
Ножовий бій – одна зі складових базової загальновійськової підготовки наших захисників. Військовослужбовці вивчають теорію і відпрацьовують навички у двобої. Інструктори зауважують: шанс бою на ножах у сучасній війні мінімальний. Втім, під час навчання приділяють цій дисципліні особливу увагу. Чому? Далі в сюжеті, підготовленому за матеріалами Сухопутних військ.
Запеклі двобої із пляшками в руках. Згодом їх замінять на тренувальні ножі. Так військовослужбовці відпрацьовують базові елементи ножового бою.
Позивний "Мамай", інструктор із ножового бою:
Спочатку ми відпрацювали укол, відхід від нього, а зараз трошки...
Зараз відбувається тренування навички для того, щоб задіювати другу руку, щоб не зациклювались на одній руці.
От скільки я не працював, то в половини немає досвіду навіть бійки нормальної. Тут вони отримують цей досвід.
Здається, що бій на ножах у сучасних бойових умовах - пережиток минулого, але насправді це гарна і фізична, і психологічна підготовка вояків, наголошують інструктори.
Іван, заступник начальника управління фізичної культури та фізкультурно-спортивної реабілітації Командування Сухопутних військ Збройних сил України:
Ножовий бій ми впровадили ще у 2023 році. Взагалі всі ці рухи повністю розвивають фізично військовослужбовців. Окрім того, що воно тренує психологічну стійкість, яка може виникнути у будь-який момент, коли людина стикається з ворогом, вона легше переносить цей стрес.
Олег Грицун, офіцер управління комунікацій командування Сухопутних військ:
Скажу чесно, коли я проходив БЗВП, у мене ножового бою ніхто не викладав, тому я просто не зміг собі відмовити у тому, щоб не прийти на заняття ножового бою разом з інструкторами. Тож подивімось, як це відбувається.
Максим, військовослужбовець ЗСУ:
За рахунок двобою ми можемо людину розкрити, показати, що в неї є і такі якості, які вона від себе не сподівалася. Вона може битися, вона може перемагати, вона може працювати над собою. Ми також стикаємось з аргументацією, що зараз дрони, арта, не треба, це зайве. З цими всіма аргументами ми зіштовхуємося перед тренуванням. Але потім за рахунок двобоїв людина включається.
Олег Грицун, офіцер управління комунікацій командування Сухопутних військ:
Те, що ви бачили до цього - це був дитячий садочок, тому що зараз мене запросили на реальний турнір між інструкторами, я прослухав тренінг, інструктаж, інструктаж до турніру. 2 бали зачисляється за летальні порізи, один бал за нелетальні, всього поєдинок триває до 5 очок.
Ну, що тепер прийшла моя черга. Я буду виступати проти бійця на позивний "Рекс". Не знаю, що з цього вийде, але я буду намагатись.
Я переміг. Перший поєдинок і я переміг. Він набрав проти мене 3 очка, а я на відходах 5 очок. Це просто неймовірні емоції, це дуже круто.
Після кожного заняття проводиться аналіз проведених дій. Зараз це і відбувається. Інструктор питає у кожного, що ти вважаєш зробив добре, що вважаєш потрібно покращити. Кожен сам себе аналізує, а потім інструктор дає свої коментарі, як можна було зробити краще.
Олександр, начальник служби фізичної підготовки та спорту управління підготовки оперативного командування "Північ":
У програмі БЗВП ножовий бій ми будемо вміщати у всі форми фізпідготовки. На ранкових зарядках. Потім також на спортивно-масових заняттях, під час супутніх фізтренувань.
Роман, військовослужбовець ЗСУ:
- Розкажи, ти очікував, що буде ножовий бій. - Ні, навіть інструктори нам кажуть, що два бійці зіткнуться на ножах - це малоймовірний варіант, але бувають різні ситуації навіть у мирному житті.
Олег Грицун, офіцер управління комунікацій командування Сухопутних військ:
Отже, підбиваємо підсумки. Сучасна війна - це суміш Другої світової війни, де окопи, танки, артилерія, та війни майбутнього, де дрони та технології переважають над людськими силами. А отже, треба бути готовим до всього.