На Сумщині збудували й відкрили сучасну амбулаторію [ Редагувати ]
У селі на Сумщині відкрили нову амбулаторію. За рік побудували та повністю обладнали ланку первинної медицини. Там прийматимуть понад 4 тисячі жителів громади.
Кошти для цього проєкту фактично збирали з миру по нитці на фандрейзинговій платформі UNITED24. Профінансувати проєкт допоміг і уряд австралійського штату Вікторія, Союз українських організацій Австралії, Посольство України в Австралії.
Білосніжна будівля майже в центрі села. У Чернеччинській громаді відкрили нову амбулаторію. Одна з перших відвідувачок - 2-річна Вероніка, донька військовослужбовця. На огляд прийшли з бабусею.
Екскурсію кабінетами з гордістю провадить керівниця медичного центру.
В амбулаторії прийматимуть двоє сімейних лікарів. Діятиме кабінет жіночого здоров’я та щеплень. Нині шукають фахівця і для стоматологічного.
Емілія Дашко, директор центру ПМСД Чернеччинської сільської ради:
Ми можемо тут зробить все, що потрібно по медичному обслуговуванню населення. Ми працюємо над кадрами, ми вдосконалюємось, ми проходимо курси, ми навчаємось, ми розвиваємось.
Пані Валентина прийшла робити щеплення проти правця. Каже, без лікарні в селі сутужно. З жахом розповідає про березневу ніч три роки тому, коли росіяни бомбили їхнє село.
Валентина Котелевець, місцева жителька:
Це літав страшенно літак, бомбив, була не одна бомба кинута, ревло понад хатою по-страшному, горить, димить, а що там – воно ж далеченько, а тоді вже на другий день стало ясно, що є постраждалі, нема нашої лікарні.
Фельдшерка Олена згадує: окупанти тоді знищили щойно відремонтований медзаклад.
Олена Шаповалова, фельдшерка:
Там на півтора мільйона було завезено обладнання, все було нове, був фізкабінет дуже гарний, дуже багато апаратури були, все, ми йшли з роботи, закрили двері, а прийшли вже на попелище. Плакали, 28 років проробить на 1 місці, ну, нічого. зараз воно вже… Воно болить, воно, певно, болітиме все життя, але зараз ми йдемо на роботу - ми посміхаємося.
Ще рік тому сільський голова пообіцяв звести нову амбулаторію. І навіть терміни озвучив. Та Олена не надто йняла цьому віри.
За рік, коли закапували капсулу, я найперша казала: да, да, зараз, за рік, не вірили, ні, ні.
Майже 25 мільйонів гривень для будівництва медзакладу зібрали завдяки платформі UNITED24 від донорів з усього світу. 600 тисяч додала громада з власного бюджету.
Роман Бублик, Чернеччинський сільський голова:
Спільними зусиллями фактично за рік було реалізовано проєкт нового будівництва на новому місці, починали все з виділення земельної ділянки, зараз уже ми на завершальній стадії об’єкта, який буде зараз обслуговувати більш ніж 4 тисячі мешканців.
Амбулаторію вирішили спорудити на новому місці за європейськими стандартами заощадливості.
Анатолій Шевчук, завідувач амбулаторії, сімейний лікар:
Дуже якісно зроблено утеплення, тепло, буквально трохи ми протоплюємо і вже комфортно. Ну, і світло, вікна великі, високе приміщення, світло, гарно, стерильність легко дотримуватися.
І тут є усе необхідне оснащення. Приміром, у лабораторії тепер виконують дослідження, а раніше такого не могли.
Ольга Костенко, лаборант:
Дуже-дуже надихає, гарно працювати, прям цікаво працювати тепер з цим обладнанням, тоді в нас не було цих аналізаторів, зараз набагато краще і швидше.
Юлія Погуляй, сімейна лікарка:
Ми надаємо обов’язково допомогу. І доступні ліки виписуємо, і багато зараз через всі ці ситуації гіпертонія, і помолодшала вона, і цукровий діабет виявляємо у людей, через стрес збільшилась захворюваність, надаємо ж психологічну допомогу, бо люди або не хочуть кудись їхати далеко, або більше якось довіряють тут.
До сіл Чернеччини нині евакуювались багато жителів із прифронтових громад області, а ще із Харківщини.
Володимир Артюх, керівник Сумської обласної військової адміністрації:
Тут 3 тисячі переселенців з інших регіонів України, тому безумовно така установа, яку сьогодні відкрили, вона буде їх забезпечувати, практично на 30% чисельність цієї громади збільшилась. І таких громад у нас дуже багато. Ви знаєте, що в Сумській області пріоритет надається тиловим громадам.
росіяни не припиняють обстрілювати Сумщину. Напередодні вдарили по 2 лікарнях в обласному центрі, зокрема й дитячій. Зруйнували медзаклад у Краснопіллі. Спрямували шахеди, коли лежачих хворих евакуювали в укриття. За роки війни в Україні російські снаряди пошкодили майже 2 тисячі медичних об’єктів.
Віктор Ляшко, міністр охорони здоров’я України:
Ми робимо все, і в сільській місцевості, де первинка, і лікарні - 2 рівні, і лікарні надкластерні, тобто обласні лікарні. Все залежить від ступеня руйнування, відновлено вже понад 600 об’єктів залежно від того, що руйнується, вікна вилітають, криши руйнуються, можна швидко зробити, коли корпуси руйнуються, то все буде залежати від того, на якій території знаходиться лікарня. Бо ми сьогодні маємо прифронтову лікарню, то ми не зможемо розпочати будівництво і відновлення до того моменту, поки не здобудемо перемогу.
А поки що тато на фронті може не хвилюватися: його донька, напевно, отримає медичну допомогу.
Дай Боже, я кажу, всім здоров’я і миру, миру хочеться.