Британія може розмістити війська в Україні на п’ять років — ЗМІ [ Редагувати ]

Велика Британія розглядає можливість направити свої війська до України на період до п’яти років у рамках миротворчої місії. Мета — не лише контроль за дотриманням умов припинення вогню, а й підготовка української армії до можливого нового вторгнення з боку росії, яке, за оцінками європейських спецслужб, може відбутися через п’ять років.
Про це повідомляє The Telegraph.
Як пише видання, військове керівництво Сполученого Королівства пропонує використати розгортання сил для навчання й посилення обороноздатності України. Такі ідеї обговорюються під час перемовин між Францією та Великою Британією в межах створення «коаліції охочих».
Серед розглядуваних сценаріїв — розміщення європейських сил в Україні для стримування порушень домовленостей із боку росії та забезпечення тимчасового перепочинку для української армії. Крім того, миротворці можуть отримати завдання допомагати у захисті українського повітряного простору та морських кордонів.
Основна мета ініціативи — якнайшвидше розпочати відновлення та підготовку українських Збройних сил до можливого майбутнього загострення. За планом, виведення іноземних військ має відбуватися поступово, а повне згортання місії очікується орієнтовно через п’ять років.
The Telegraph також повідомляє, що очільники розвідок Великої Британії, Данії та Німеччини попереджають: володимир путін потенційно може готуватися до нового масштабного наступу саме в цей період.
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, який головував на зустрічі з представниками 30 країн, відмовився коментувати деталі планів, зауваживши, що розголошення інформації лише допоможе росії.