Канцлер Мерц виступив проти відновлення роботи "Північних потоків" [ Редагувати ]

Канцлер Німеччини Фрідріх Мерц підтримав запропоновану Євросоюзом заборону на відновлення роботи газопроводів "Північний потік" у рамках підготовки нового пакету санкцій проти росії. Про це повідомила газета Financial Times, посилаючись на джерела.
Цього тижня уряд Мерца заявив, що схвалив заборону в рамках майбутнього раунду санкцій. За словами співрозмовників видання, канцлер "прагнув придушити будь-які внутрішні дебати" щодо відновлення проекту "Північний потік".
Після того, як у березні ЗМІ повідомили, що російські та американські бізнесмени хочуть відновити роботу трубопроводів, що з'єднують росію та Німеччину, Мерц почав обговорювати з офіційними особами у Берліні та Брюсселі, як цьому можна перешкодити, пише FT.
Додавання "Північного потоку" до списку санкцій ЄС "потенційно знімає для нього політичну проблему".
Санкції Євросоюзу будуть направлені на швейцарську компанію Nord Stream 2 AG, яка володіє газопроводом, та інші компанії, які можуть бути використані для перезапуску та експлуатації системи.
Газопровід "Північний потік-2" був збудований восени 2021 року, але так і не запущений. 22 лютого 2022 року, після того, як путін оголосив про визнання незалежності самопроголошених "днр" та "лнр", Німеччина зупинила сертифікацію "Північного потоку-2" (він так і не був введений в експлуатацію), а наступного дня президент США Джо Байден запровадив санкції проти оператора газопроводу, компанії Nord Stream.
Газопровід "Північний потік-1" продовжував роботу після початку війни. Але спочатку росія знизила, а пізніше і зовсім зупинила прокачування газу ним, пославшись на несправності єдиної робочої турбіни. У кремлі заявили, що газопровід не запустять, доки з рф не знімуть санкції.
Вибух на "Північному потоці" стався 26 вересня 2022 року. У результаті обидві нитки "Північного потоку-1" й одна з двох ниток "Північного потоку-2" були знищені.
Спочатку розслідуванням займалася ФРН, Швеція та Данія, однак дві останні країни припинили розслідування у лютому 2024-го.
Центральну роль в атаках на газопроводи системи "Північний потік" відіграв полковник, колишній командир однієї із частин Сил спеціальних операцій України Роман Червінський, стверджує The Washington Post.
За інформацією нідерландської розвідки, диверсією на "Північних потоках" керував тодішній головнокомандувач ЗСУ генерал Валерій Залужний. Українська влада відкидає всі звинувачення.
У серпні повідомлялося, що Генпрокуратура ФРН видала ордер на громадянина України, інструктора з дайвінгу Володимира Журавльова. 27 листопада газета Die Welt повідомила, що для підриву газопроводів розмістили щонайменше шість бомб.