Німеччина вперше з часів Другої світової розміщує війська за кордоном [ Редагувати ]

Німеччина вперше з часів Другої світової війни здійснила постійне розгортання військового контингенту поза межами країни. Про це повідомляє The Guardian.
У Вільнюсі канцлер ФРН Фрідріх Мерц разом із міністром оборони Борисом Пісторіусом урочисто оголосили про формування 45-ї бронетанкової бригади Бундесверу. До її складу увійдуть 4 800 військовослужбовців і 200 цивільних фахівців.
Бригада стане частиною зміцнення сил НАТО на східному фланзі. Повна бойова готовність очікується до 2027 року. Рішення про створення підрозділу було прийняте після початку повномасштабної війни росії проти України у 2022 році.
Разом із союзниками ми твердо налаштовані захищати територію Альянсу. Безпека країн Балтії — це і наша безпека, — наголосив Мерц.
Під час пресконференції з президентом Литви Гітанасом Наусєдою канцлер ФРН заявив, що російський «агресивний ревізіонізм» становить загрозу не лише для України, а й для всієї Європи.
Наусєда подякував Німеччині за рішучу підтримку та повідомив, що Литва планує вже наступного року збільшити оборонні витрати до 5% ВВП — нового орієнтиру НАТО. У відповідь Мерц оголосив, що Німеччина планує інвестувати 3,5% ВВП у військову техніку та ще 1,5% — в інфраструктуру подвійного призначення до 2032 року.
Він також представив оновлену оборонну стратегію ФРН, яка передбачає розвиток курсу, започаткованого колишнім канцлером Олафом Шольцом. У планах — зробити Бундесвер найпотужнішою звичайною армією Європи, зокрема за рахунок скасування «боргового гальма» в Конституції для збільшення фінансування оборони.
На тлі побоювань щодо можливої зміни позиції США стосовно НАТО у разі повернення Дональда Трампа до влади, Мерц заявив, що наразі немає жодних ознак про намір США скоротити свою військову присутність у Європі. Водночас він закликав країни ЄС посилювати власну обороноздатність і нарощувати виробництво зброї.
Для заохочення німецьких військових служити в Литві, уряд ФРН ухвалив законодавчі зміни, які передбачають більш гнучкий графік, надбавки та доплати за роботу за кордоном.
Міністерка оборони Литви Довіле Шакалєне в інтерв’ю FAZ підкреслила важливість стримування потенційного агресора, наголосивши, що кожен литовець усвідомлює: у разі нападу з боку росії пощади не буде.