На Прикарпатті іноземні хірурги повернули красу бійцям і цивільним [ Редагувати ]
В Україну знову завітала міжнародна місія "Face the Future Ukraine". Команда канадських та американських пластичних хірургів, анестезіологів та медичних сестер приїжджають на Прикарпаття щопівроку вже третій рік поспіль.
Спільно з українськими лікарями на базі обласної лікарні протягом тижня оперують військових і цивільних із тяжкими пораненнями обличчя та шиї. Скільком пацієнтам допомогли повернути естетичну красу та здоров'я під час вже п'ятої місії? Жанна Дутчак розкаже.
Боєць сотої окремої механізованої бригади, черкасець Анатолій на зйомку погодився не одразу. Війна залишила на його обличчі помітний слід - глибоку вм’ятину на місці правої щоки. І тут, каже чоловік, відчутно додає дискомфорту постійна увага довколишніх.
Анатолій Гладишенко, військовослужбовець ЗСУ:
Я як був вдома у відпустці на лікуванні, то я старався його заклеювати. Але все одно люди дивляться. Часто на вулицю я не виходив. Що так всі дивляться, що заклеєно - теж всі дивляться.
Поранення боєць зазнав у травні минулого року під Торецьком. Під час ворожого артобстрілу осколок влучив йому в обличчя, пошкодив кістки лицьового черепа і застряг в піднебінні. Воїн вже переніс кілька операцій. Українські медики дістали осколок, а от заглибина на місці травми не лише про естетичну незручність.
Анатолій Гладишенко, військовослужбовець ЗСУ:
Мені дуже важко їсти, у мене не роззявляється рот.
Про місію іноземних хірургів Анатолій дізнався під час лікування у Франківську.
А ось прикордоннику з Волині Вікторові про таку можливість розповіли побратими. В бійця наскрізне поранення носа.
Віктор Сидорук, військовослужбовець ДПСУ:
Тут у мене був вхід осколка і тут виходив - більша дірка. І мусили пересаджувати клапоть із лоба на ніс. І такий мозоль утворився, тяжко дихати, і плюс люди звертають увагу.
Команда пластичних хірургів на Прикарпаття приїздить уже вп’яте. Цього разу відібрали двадцять шість пацієнтів з тяжкими мінно-вибуховими травмами обличчя та шиї.
Наталія Комашко, лікар-отоларинголог Івано-Франківської обласної клінічної лікарні, організаторка місії "Face the Future Ukraine":
У нас більшість пацієнтів служать, були на передовій, приїжджають на реконструкції й знову повертаються служити. Є цивільні поранені, є жінки.
Пітер Адамсон, засновник "Face the Future Foundation":
По-перше, ми приїжджаємо, щоб допомогти пацієнтам, а саме військовикам, хто зазнав серйозних поранень на війні. І друге - поділитися нашими знаннями й досвідом з українськими колегами.
Наталя Біскуп - американський пластичний хірург. Щойно завершила вже десяту за останні три дні операцію. Всі її пацієнти зі складними пораненнями обличчя.
Наталя Біскуп, пластичний хірург зі США:
Випадки дуже важкі, важкі переломи обличчя і ще важче, що багато з цих випадків одразу не були справлені. Ми спланували поміж всіма хірургами, нас тут є четверо, 32 операції.
На Прикарпаття хірургиня приїжджає вже втретє. За походженням вона українка. Її родина емігрувала в США, коли дівчинці було лише вісім. Але зв'язок із Батьківщиною не обірвався.
Наталя Біскуп, пластичний хірург зі США:
Все українське близьке до серця. Це відчувається як мій дім, мої корені. Мені все хотілося приїхати в Україну і поділитися своїм досвідом. Хочеться щось зробити, змінити людське життя на краще. Допомогти тим хлопцям, які вже так багато віддали за Україну, хочеться їм віддячити якось.
Серед її пацієнтів і військовослужбовець Анатолій. Його прооперували напередодні. Під око встановили пластину та пересадили зі стегна шматок кістки. Результатом боєць задоволений.
Після операції вид ще не той, але думаю: все буде добре. Дякую місії, що допомагають таким хлопцям як я.
Наталія Комашко, лікар-отоларинголог Івано-Франківської обласної клінічної лікарні, організаторка місії "Face the Future Ukraine":
У нас були операції, де шість різних спеціалістів працюють почергово один за одним і змінюють один одного для одного пацієнта. Найдовша операція тривала дев'ять годин.
За чотири дні іноземні та українські хірурги провели понад вісімдесят операцій. Усі втручання для пацієнтів безоплатні.
Юлія Шама, керівниця проєкту "Razom Co-Pilot Project":
Ми стараємось кожну місію забезпечити медичними розхідниками, інструментами, тому що при складних втручаннях необхідні деякі інструменти, яких в Україні або немає, або немає на базі лікарні.
За два роки американські й канадські пластичні хірурги разом із франківськими колегами виконали майже півтисячі втручань. Та провели навчання для майже тисячі українських лікарів. Щоб зміцнити співпрацю та продовжити її й після війни, керівництво місії та Івано-Франківської обласної лікарні підписали спільний меморандум.
Вже в жовтні іноземні хірурги планують повернутися на Прикарпаття. Прийом заявок на шосту місію "Face the Future Ukraine" вже триває (https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdJuL1vO0ubYdSUnW1E5me-9kTfnaS1ts1r5Aevnmc7ytRzNw/viewform)