Німеччина засекретить поставки зброї Україні [ Редагувати ]

Уряд нового канцлера Німеччини Фрідріха Мерца припинить публікувати інформацію про постачання Україні зброї, боєприпасів і військової техніки й триматиме цю інформацію у таємниці. Про це повідомляє DPA з посиланням на джерело у Кабміні.
Влада "значно скоротить обсяги повідомлень про постачання систем озброєнь", сказав співрозмовник і зазначив, що мета - позбавити російську сторону "воєнної переваги". Таким чином, Берлін хоче створити "стратегічну двозначність", що дозволяє приховати власні дії від противника.
Подібна практика була у перші місяці після початку повномасштабного вторгення росії в Україну за уряду Олафа Шольца. Ексканцлер ухвалив рішення про постачання Києву військової допомоги 27 лютого 2022 року, тобто через три дні після початку боїв, але про це практично нічого не повідомлялося.
У червні того ж року під тиском громадськості докладні списки переданої Україні зброї почали оприлюднювати на сайті уряду Німеччини.
Востаннє перелік оновлювали 6 травня, коли завершився процес формування нового кабміну. Зокрема, у ньому йдеться, що Німеччина передала Україні 25 САУ, 121 танк Leopard, понад 1 тис. ударних безпілотників та 478 тис. артилерійських боєприпасів.
Яким чином Бундестаг інформуватимуть про нові поставки не повідомляється, можливо, на секретному засіданні комітету з оборони, припускає DPA.
Канцлер Мерц у Києві 10 травня заявив, що дискусії про конкретні поставки озброєнь України більше не будуть проводитися публічно.
Під моїм керівництвом дебати про постачання зброї, калібри, системи озброєнь і так далі будуть вилучені з поля зору громадськості.
На питання, чи отримає Україна німецькі крилаті ракети Taurus канцлер не відповів.
Якнайменше говорити про нові поставки Україні вирішила і Франція, повідомив на цьому тижні президент Емманюель Макрон:
Ми не розповідатимемо про категорії та моделі зброї на кожній пресконференції. Тому що цілком імовірно, що російська армія почує відповідь на ваші запитання.
10 травня до Києва на зустріч "Коаліції рішечих" прибули президент Франції Емманюель Макрон, канцлер Німеччини Фрідріх Мерц, прем'єр-міністри Великої Британії та Польщі Кір Стармер та Дональд Туск.
Разом з українським лідером Володимиром Зеленським вони зателефонували президенту США Дональду Трампу й обговорили мирні зусилля. Київ оголосив про готовність до 30-денного припинення вогню з 12 травня.
Раніше Еммануель Макрон, Фрідріх Мерц, Дональд Туск та Кір Стармер випустили заяву, в якій закликали кремлівський режим зголоситися на 30-денне перемир'я. В іншому разі пригрозили новими санкціями. за даними західних ЗМІ, якщо путін відмовиться від перемир'я, до санкцій долучаться і Сполучені Штати.
У кремлі вже заявили, що згодні на перемир'я лише за умови, якщо західні країни припинять постачання зброї Україні.