У украинского кино есть будущее [ Редагувати ]
Українське кіно житиме - такий вердикт винесли гості столичного Будинку Кіно. Випускники режисерського факультету університету імені Карпенка-Карого представили публіці свої дипломні роботи. Яким буде майбутнє українського кінематографу, знають наші кореспонденти.
- Мы все ищем работу. Боже, что я говорю.
Ірина Громозда - молодий режисер. Вона щойно почала знімати кіно, а перед нею - вже зачинені двері на кілька фестивалів.
Причина - вона зняла фільм про Лені Ріфеншталь - неоднозначну постать світового кінематографу, яка творила за часів нацистської Німеччини.
Через її лояльність до Гітлера, Лені стала персоною нон-грата в повоєнному світі.
Ви своїм фільмом посварите дві країни - сказали Ірині. Однак вона переконана - такі складні теми - варто порушувати.
Ірина Громозда, режисер:
"Мне за нее обидно, потому что она единственная женщина режиссер, которая делала это честно, я в этом убеждена".
Показ дипломних студентських робіт зібрав повну залу. Вадим Скуратівський - професор кафедри телережисури, каже: подібні аншлаги - для національного кіно - рідкість. Але додає - молоді митці витривалі. У них просто немає вибору, вони мусять боротися за глядача.
Вадим Скуратівський, викладач університету ім. Карпенка- Карого:
"Вони трохи схожі всі на мене коли мені було 6 років. Знаєте, як мене вчили плавать? От так: озеро і хлопці сільські мене сільського хлопчика за руки за ноги і в воду - випливе дуже добре, а ні - ну що ж: така його доля".
Усі п'ять стрічок - про складне та високе, але зняті за мінімальні кошти. Ірина зізнається, фінансова частина - найболючіше місце її режисерського досвіду.
Ірина Громозда:
"Самое сложное, это ощутив идею и выразив свой замысел на бумаге, убедить людей сделать это за три копейки".
Вже не студенти, і ще не - досвідчені режисери. Вони зізнаються - хочуть самовиражатися у великому кіно. Але вже розуміють - ще раз ось так зібрати повну залу пощастить одиницям.
Любов Цибульська, Вадим Ревун, Новини, ТК "Інтер"