Украина празднует 170-летие со дня рождения Михаила Старицкого [ Редагувати ]
Нашого наступного героя сьогодні називали б театральним продюсером та меценатом. Але два сторіччя тому він був просто директором першого професійного українського театру, який опікувався усім - від фінансування колективу до його репертуару. Щоб театр міг існувати, продав навіть власне майно. 170 років тому народився прозаїк, поет та драматург, перекладач та культурний діяч Михайло Старицький.
Ніч яка місячна, зоряна, ясная, видно, хоч голки збирай…
Прозвучавши у фільмі "В бій ідуть одні старики", цей романс став справжнім хітом. Цю пісню часто помилково називають народною, не підозрюючи, що вона має свого автора. Милозвучні рядки під назвою "Виклик" належать поетові, прозаїку, драматургові та перекладачеві Михайлові Старицькому.
Леся Вакулюк, кореспондент:
- Усе своє життя він винаймав помешкання. Власний великий маєток і завод продав. Але не для того, щоб купити собі будинок чи квартиру у Києві, а для того, щоб фінансувати перший український театр.
П’єси, непридатні для сцени, з легкої руки Старицького перетворювались на популярні постановки. Його "За двома зайцями" досі збирає аншлаги. В оригіналі п’єса Нечуя-Левицького "На Кожум'яках" популярною сатиричною комедією стала завдяки Старицькому.
Зарплати - як в імператорському театрі. Українським корифеям Кропивницькому, Заньковецькій, Садовському, Саксаганському Михайло Старицький грошей не шкодував. Панас Саксаганський у своїх спогадах пише, що певну роль зіграла хороша зарплатня, яку йому запропонували. Тому він і обрав саме акторську кар’єру.
Його старість минала у цих стінах. Інколи не вистачало грошей, аби прогодувати сім’ю. Колись багатий поміщик жартома бідкався: "Театр з"їв усі мої статки".
Леся Вакулюк, Сергій Єрьоменко. "Новини". Телеканал "Інтер"