Портнов рассказал о результатах переговоров Януковича с лидерами оппозиции [ Редагувати ]
Прекратить радикальные действия, найти компромисс в вопросах освобождения активистов протестов с одной стороны и захваченных административных зданий и площадей - с другой. Общая работа в законодательном и правовом поле - об этом договорились - сообщил первый заместитель главы администрации Андрей Портнов. Обсудили возможность внесения изменений в законы, принятые 16 января. Договорились о пропорциональном формировании состава Центральной избирательной комиссии согласно количественному представительству депутатов в парламентских фракциях. И не только. Прямая речь Андрея Портнова.
Андрей Портнов, первый заместитель главы Администрации президента Украины:
- Переговори проходили на тлі того, що з боку опозиції домовленості про перемир'я були порушені. Під час обговорення процесу врегулювання ситуації, було констатовано мирний характер дій влади та правоохоронних органів, та готовність до пошуку спільних рішень. Також було зазначено необхідність негайного звільнення незаконно захоплених приміщень місцевих органів влади та припинення радикальних дій. Було відзначено важливість спільної праці в законодавчій та переговорній площині.
Як і під час минулих зустрічей, лідери опозиції, які взяли на себе відповідальність за розширення Майдану, не змогли пояснити, як вони особисто збираються контролювати ескалацію насильства в державі та хто відповість за наслідки закликів до мітингувальників використовувати зброю під час мирних акцій.
В той же час за результатами переговорів сторонами були досягнуті наступні рішення: перше - на пропозицію лідерів опозиції щодо звільнення вже затриманих осіб, глава держави запропонував генпрокурору вийти з пропозицією до судових органів про зміни запобіжного заходу, не пов'язані із попереднім ув'язненим. В той же час для забезпечення цієї пропозиції опозиції, генпрокурор і міністр МВС вже зробили свої заяви, якими запропонували власне зробити те саме. У зв'язку з цим лідери опозиції мають негайно забезпечити повний відхід людей із вулиці Грушевського і припинення будь-яких протиправних дій.
Наступна пропозиція від опозиції полягала в тому, щоб прийняти закон про амністію, яким звільнити від відповідальності всіх, хто приймав участь у протесних акціях за весь період політичної кризи. У зв'язку з цим президент погодився на цю пропозицію і ми вважаємо, що можна було б на це піти і підтримати фракціями більшості це рішення - за умовами звільнення всіх захоплених приміщень в усіх куточках нашої країни, в тому числі на Майдані.
Також сторони домовилися про те що площі та вулиці міста Києва будуть поступово звільнені як протестувальниками так і правоохоронцями.
Наступна пропозиція опозиція полягала в тому щоб погодити політичне рішення щодо повернення української конституції 2004 року - сторони обсудили питання пов'язані з технічною реалізацією цього рішення - у зв'язку з ти м що один із лідерів Олег Тягнибок має свою пропозиції щодо змін конституції, інші лідери мають свої - ми визначили, що можемо створити спільну групу і попрацювати над змінами в Конституцію через прийняття в парламенті, або через механізм референдуму. Лідери опозиції зазначили, що механізм референдумі в законі про референдум є таким, що потребує змін. Наша сторона погодилася на співпрацю щодо створення робочої групи, щоб змінити закон про референдум і запропонувати, можливо, через такий механізм зміни до Конституції.
Сторони обговорили можливі зміни до закону 16 січня. Ми готові внести змін до цих законів і будемо працювати за нашими політ. опонентами щодо внесення змін до тих законів, щодо яких знайдемо політ. консенсус.
Наступне питання - пропозиція опонентів щодо формування складу ЦВК - сторони досягли згоди щодо пропорційного формування згідно з розмірами парламентських фракцій, які є в парламенті.