Терориста з Орландо підозрювали у зв'язках з ісламістами [ Редагувати ]
Злочинця, який скоїв напад на гей-клуб в Ордандо - і раніше підозрювали у зв'язках з терористами. Втім - не знайшли доказів. Стрілянину, яка розгорілася у ніч проти неділі вже назвали наймасштабнішим терактом у США від часів падіння веж-близнюків. Вона забрала 50 життів.
Усе сталося близько другої ночі за місцевим часом, у ніч проти неділі. У гей-клуб "Пульс" у місті Орландо увірвався невідомий, озброєний гвинтівкою та пістолетом і відкрив вогонь по відвідувачах.
Після стрілянини нападник захопив заручників. Ті, кому вдалося втекти із закладу, з жахом пригадують:
"Там, за дерев'яною перегородкою ховалися двоє людей. Принаймні, я бачив двох, а може й більше. Гриміли постріли. Це було жахливо", - говорить свідок.
Поки нападник тримав у заручниках близько тридцяти відвідувачів всередині, поліція готувала спецоперацію зовні. Правоохоронці заспокоювали родичів та близьких. На контакт терорист не виходив. І за три години поліція вирішила взяти заклад штурмом. Злочинець відстрілювався і поранив поліцейського. Але зрештою його знищили.
"Близько 5 ранку ми вирішили піти на штурмом і визволити заручників. Загони спецпризначенців відкрили вогонь. Під час перестрілки злочинця знищили", - говорить Джон Міна, шеф поліції міста Орландо.
"На превеликий жаль, маю повідомити, що загиблих - щонайменше півсотні людей. Ще майже стільки ж - поранених у лікарні. Деякі з них - у вкрай тяжкому стані", - говорить Бадді Даєр, мер Орландо.
Нині в Орландо - упізнають загиблих та шукають родичів поранених.
"Ще вночі надійшло повідомлення про велику кількість людей із вогнепальними пораненнями. Оскільки у Центральній Флориді травматичний центр лише першого рівня, ми одразу почали діяти за планом надзвичайної ситуації.
Мобілізували шістьох хірурхів-травматологів, вранці одразу провели кілька операцій і продовжуємо їх робити. Багато постраждалих у критичному стані. Також намагаємося знайти родичів поранених", - говорить Майкл Четхем, лікар регіонального медичного центру в Орландо.
Поліція кваліфікує напад як терористичний акт. Злочинцем виявився 29-тирічний американець афганського походження Омар Метін. Його і раніше підозрювали у тероризмі. Ще у 2013 році у розмові з колегами чоловік заявив, що має зв'язки з терористами.
Тоді ним зацікавилось ФБР, опитали свідків, двічі викликали на допити й самого Метіна, але доказів так і не знайшли. Втім, такі підозри не завадили нападнику мати зброю та працювати в одній з найбільших американських приватних служб безпеки.
Свої співчуття сім'ям загиблих висловив президент США Барак Обама. Він вкотре наголосив на необхідності переглянути закони, які лібералізують зброю і вже провів зустріч із керівником ФБР та радником із національної безпеки.
"Останні події - це різке нагадування про те, що напад на будь-якого американця, якої б він не був раси, етнічного походження, сексуальної орієнтації - напад на всіх нас і на наші фундаментальні цінності: рівність, почуття гідності, які й роблять нас тими, ким ми є. І жоден акт ненависті та терору не змусить нас зрадити те, що робить нас американцями", - говорить Барак Обама, президент США.
Відповідальність за напад взяла на себе "Ісламська держава". Та й сам нападник нібито перед нападом подзвонив у 911 і заявив про прихильність до ІДІЛ. Правоохоронці цю інформацію поки що не підтвердили.