Китайські шпигуни намагалися вкрасти технології виробництва ракет "Нептун" [ Редагувати ]

Контррозвідка Служби безпеки України затримала у Києві двох громадян Китайської Народної Республіки, які намагалися нелегально вивезти до Китаю секретну документацію щодо українського ракетного комплексу РК-360МЦ "Нептун". Про це повідомляє СБУ.
Нагадаємо, що саме з "Нептуна" було знищено флагман чорноморського флоту рф - ракетний крейсер "Москва".
Як встановило розслідування, один з китайських шпигунів - 24-річний ексстудент одного з київських технічних вишів. Він залишився у Києві після того як у 2023 році його відрахували за академічну неуспішність.
Інший фігурант - його батько, який постійно проживав у КНР, але періодично навідувався в Україну, щоб особисто координувати агентурну роботу свого сина. "Студент" мав здобути технічну документацію з виробництва українських "Нептунів".
Для цього він намагався завербувати українського громадянина, який має відношення до розробок новітніх озброєнь Сил оборони.
Контррозвідка СБУ викрила шпигуна ще на початковому етапі його розвідактивності та затримала "на гарячому" під час передачі йому таємних документів. Потім затримали його батька, який мав передати секретні відомості до спецслужб КНР.
Під час обшуків у обох фігурантів вилучено телефони із доказами їхнього листування між собою, де вони координують свою шпигунську діяльність.
На підставі зібраних доказів слідчі Служби безпеки повідомили затриманим про підозру за ч. 1 ст. 114 Кримінального кодексу України (шпигунство). Фігурантам загрожує до 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна.
Як повідомляли "Подробиці", у грудні 2020 року Міноборони України у рамках оборонного замовлення уклало контракт на постачання ЗСУ берегових комплексів "Нептун".
Тоді повідомлялося, що РК-360 МЦ "Нептун" оснащений 24 крилатими ракетами масою 870 кг, які летять на надмалих висотах на швидкості близько 900 км/год і можуть вражати цілі на відстані близько 300 км.
Ракета "Нептун"
Ракета має стартовий (від зенітної ракети С-125) та маршовий (основний) двигуни. Основний турбореактивний двигун МС-400 виробляє компанія "Мотор Січ".
Головка самонаведення для ракети має надвисокі кути огляду і здатна визначити та захопити мету на відстані до 50 км. Її розробило українське науково-виробниче підприємство "Радіонікс" спільно з Державною акціонерною холдинговою компанією "Артем".
У березні 2024 року ВМС ЗСУ повідомляли, що вразили "Нептуном" десантний корабель "Костянтин Ольшанський".