Антикорупційний скандал у Туреччині: три мери під арештом [ Редагувати ]

У Туреччині в межах масштабного антикорупційного розслідування затримали трьох мерів з опозиційної Республіканської народної партії - Адани, Адиямана та Анталії. Їх підозрюють у хабарництві, зловживанні службовим становищем та зв’язках з організованою злочинністю. Про це повідомляє газета Hürriyet Daily News.
Прокуратура Стамбула підозрює мера Адани Зейдана Каралара в отриманні незаконних платежів під час його попередньої каденції. Його та колишнього чиновника Езджана Зенгера взяли під варту.
У Адиямані мер Абдуррахман Тутдер також підозрюється у вимаганні хабарів через свого заступника. Їх доправили до Стамбула для допиту. У Анталії мер Мухіттін Бьочек також став фігурантом окремого розслідування - у нього провели обшуки, подробиці поки не розголошують.
Крім того, триває розслідування щодо колишнього мера району Бешикташ Різи Акполата, якого підозрюють у відмиванні грошей.
Арешт опозиційного лідера Імамоглу викликав протести
Раніше, 19 березня, затримали одного з головних опонентів президента Реджепа Таїпа Ердогана - мера Стамбула Екрема Імамоглу. Його підозрюють у корупції та зв'язках із тероризмом. Суд арештував його 23 березня.
Імамоглу відкинув усі звинувачення і закликав людей виходити на мирні протести. 29 березня у Стамбулі на вулиці вийшли сотні тисяч турків.
Антикорупційна кампанія турецької влади набула масштабів, що вже впливають на політичну стабільність у країні та викликають резонанс серед населення.