У прифронтовій зоні амбулаторії обладнали сонячними панелями [ Редагувати ]
Через постійні ворожі атаки у прифронтових громадах трапляються перебої зі світлом. Часто під прицілом ворога критична інфраструктура, зокрема медичні установи.
У прифронтовій Покровській громаді на Дніпропетровщині у кількох амбулаторіях встановили сонячні панелі. Тож, чи стали заклади енергонезалежними? Репортаж Олени Мендалюк.
Ходімо, проходимо. Тут у нас кабінет, де ми вимірюємо зір, у пацієнта - вагу та зріст. Ще ми знімаємо електрокардіограму - у нас є апарат і аналізатори.
Близько п'ятисот пацієнтів щомісяця обслуговує одна з амбулаторій у прифронтовій Покровській громаді. Назву населеного пункту медики просять не називати з міркувань безпеки. Кажуть: фронт близько. Підступність ворога вже відчувають.
Людмила - завідувачка амбулаторії:
У нас бувають непередбачувані вимкнення світла, бо ми прифронтова зона.
Під час екстрених відключень світла лікарі роботи не припиняють. А приймають хворих, як зазвичай. Щоправда, деякі медичні маніпуляції доводиться відкладати на інший день.
Людмила - завідувачка амбулаторії:
У нас тут і морозильні камери, у нас автоклави, у нас для щеплень холодильники - теж від електроенергії. Комп’ютери, електрокардіографи, всі спірометрії - все це працює за рахунок електроенергії. Безперервна праця нам дуже необхідна.
Та віднедавна амбулаторія стала енергонезалежною. Завдяки міжнародним партнерам у ній встановили сонячні панелі.
Людмила - завідувачка амбулаторії:
Сонячні батареї забезпечують нам 100% роботу усієї нашої амбулаторії. Всього в закладі надають медичну допомогу 17 лікарів. У центральній амбулаторії - 9 лікарів, найбільше навантаження тут. Ось один з кабінетів нашого сімейного лікаря.
А це вже центральне відділення амбулаторії. Тут обслуговують більше як 13 тисяч пацієнтів, є серед них і вимушені переселенці. Покровська громада прийняла таких близько 5 тисяч.
Більшість пацієнтів звертаються із серцево-судинними хворобами. Проблеми із серцем і тиском вимагають невідкладної допомоги. І кілька тижнів амбулаторія її забезпечує, адже працює, попри перебої з постачанням електроенергії через ворожі обстріли. Завдяки французьким партнерам тут теж встановили сонячні панелі. Вони покривають 70 відсотків від потреби.
Юлія - головна бухгалтерка центру ПСМД:
Ми тепер можемо не залежати від зовнішніх постачальників і від перебоїв з електроенергією. І також не менш важливим фактором є те, що ми зможемо зекономити витрати на електричну енергію, значно зекономити.
Критичну інфраструктуру у прифронтових громадах обладнали альтернативними джерелами електроенергії завдяки співпраці обласної ради та асоціації "Медична та благодійна допомога Франція-Україна". Робота над забезпеченням проєкту триває.