У Сонячній системі зафіксували третій в історії міжзоряний об'єкт, який мчить зі швидкістю понад 60 км/с. [ Редагувати ]

Астрономи підтвердили відкриття третього в історії міжзоряного об'єкта, який зараз пролітає крізь Сонячну систему. Об'єкт отримав назву 3I/Atlas і, ймовірно, є найбільшим із коли-небудь виявлених міжзоряних відвідувачів. Про це повідомляє ScienceAlert/
За словами Джонатана МакДауелла з Гарвард-Смітсонівського центру астрофізики, "фактично ми бачимо ознаки того, що це здебільшого крига, а не камінь", що дозволило класифікувати об'єкт як комету.
Об'єкт був уперше зафіксований у червні поточного року завдяки телескопу ATLAS на Гаваях. Його швидкість перевищує 60 км/с, а розміри становлять приблизно 10-20 км.
Комета пролетить всередині орбіти Марса, але не становить загрози ні Землі, ні іншим планетам.
Астрономи вважають, що подібні об'єкти утворюються в інших зоряних системах, а потім мандрують галактикою мільйони років. Це лише третій випадок в історії, коли людство зафіксувало подібну подію: першим був загадковий 'Оумуамуа у 2017 році, другим - 2I/Borisov у 2019-му.
Нова комета буде поступово наближатися до Сонця до кінця жовтня і залишатиметься видимою для телескопів до наступного року.
Попри те, що місію до об'єкта відправити неможливо, вчені мають рідкісну нагоду вивчити тіло з іншої зоряної системи. Це може допомогти зрозуміти, чи існують умови для життя в інших частинах галактики.