Тисячі пацієнтів постраждали через халатність лікарів [ Редагувати ]

Яка ціна медичної помилки в Україні? Найбільше, що загрожує медикові втрата місця роботи, а потім такі лікарі легко влаштовуються в іншій лікарні. А життя пацієнтів губляться в нерозбірливих і заплутаних історіях хвороб. Що могло би виправити ситуацію з'ясовували наші кореспонденти.
Прийти на своїх двох, а поїхати на інвалідному візку. Замість одних ліків ввели інші. Не помиляється лише той, хто нічого не робить. Та от у медицині ціна помилки надто висока.
"В нас просто епідемія медичної шкоди. Ну як мінімум кожен п'ятий, відсотків 30-40 людей, які потрапляють до медзакладів страждають від тієї чи іншої шкоди", - сказав Віктор Сердюк, президент Всеукраїнської ради захисту прав і безпеки пацієнтів.
Покарати за недбалість можна. Але спочатку її потрібно довести. В Україні досі не існує реєстру постраждалих пацієнтів.
Віта Сімченко на цвинтар приходить щодня. Із собою завжди льодяник та квітка. А цього разу ще й бантик. Його уві сні попросила принести півторарічна донька Вероніка. Маленьку дівчинку з високою температурою поклали до реанімаційного відділення районної лікарні. І там у Вероніки почалася гангрена кисті. Довелося ампутувати руку. Впоратися з наслідками дівчинка не змогла.
"До цієї пори почуваю, що вона є. Плаче і привижається. Мені до 9 днів здавалося, що вона спить коло мене, дихає. Таку біль пережити за місяць, дивитися і нічим не можеш допомогти", - сказала Віта Сімченко, мама Вероніки.
У лікарні звільнили двох медсестер. Виконувача обов'язків та завідувача відділення усунули з посади.
"Дані медсестри не погоджуються з моїм рішенням, відповідно подали судовий позов за їхнє незаконне звільнення із займаних посад", - сказав Мирослав Олійник, головний лікар Мурованокуриловецької лікарні планового лікування.
У поліції за фактом загибелі дитини відкрили кримінальне провадження. Чи з'являться у справі підозрювані залежить від судмедекспертизи.
"Яка має дати відповідь на ключове питання причина смерті дитини і чи перебувала вона в причинно-наслідковому зв'язку з тим лікуванням яке призначалося дитині", - сказала Ганна Олійник, керівник відділу комунікації ГУ НП у Вінницькій області.
Через недбалість лікарів Роман Залозний вже 9 років живе з нестерпним болем. Замість імпортного протеза за 4 тисячі доларів медики поставили дешевий. Коли це "спливло", довелося його міняти. А під час другої операції лікарі лишили в кістці свердло!
"Вони знали, що зламане свердло. Признаватися в цьому ніхто не хотів, якби б не оця рана, сінєгнойна паличка я б і поїхав додому зі свердлом. Проблеми якби і не було. Воно собі б біля коліна було б і може навіть не заважало. Ну потрібно було його видалити, бо рана пішла", - сказав Роман Залозний, житель Оріхова.
Свердло дістали, але інший протез так і не поставили. За нього Роман з медиками судиться багато років. Нещодавно справу знову повернули на перегляд. Бо протез, який довелося прибрати через інфекцію, чоловік отримав безплатно від Запорізької обладміністрації. Тобто права на нього не має. Суд для Романа остання надія повернути ногу.
Така ситуація в цивілізованій країні до суду б не дійшла. Лікарські помилки і там не виняток. Але чоловікові, ймовірно, виплатили б компенсацію і відновили протез коштом лікарні. А медик, приховавши свою недбалість лишився би без ліцензії.
"Чому реєструються помилки в Європі? Не для того, щоб виганяти і звільняти з роботи лікарів. А в першу чергу це є завдання лікарів аналізувати свою діяльність. Якщо щоб зробив не так проаналізувати, виправити і показати іншим як не треба робити", - сказала Зоряна Черненко, експерт з медичних питань.
В Україні таких порядків немає. Тому Віті Сімченко залишається лише оплакували могилу доньки. І сподіватися на правосуддя.