Вибух на шахті "Степова": родичі вшанували пам'ять загиблих [ Редагувати ]

Зараз у лікарні Львова - 20 постраждалих гірників, один - лишився у Червонограді. Тяжких серед них немає, кажуть медики. Але в разі необхідності пацієнтів доправлятимуть у столичні лікарні. А на самій шахті - вже працюють спеціальна комісія і оперативний штаб. Останні новини звідти - в Інни Білецької.
У вестибюлі шахти Степова поминальна панахида. На стенді - вісім фотографій. Це ті, для кого учорашня зміна виявилася останньою. Під землю сьогодні спускаються лише гірничі рятувальники. Видобуток вугілля не відновлювали - ліквідовують наслідки аварії.
"Є у нас одна проблема дуже прибуває вода в цій лаві, де стався нещасний випадок, але газова обстановка зараз уже суттєво покращилась, майже в норму увійшла, зараз уже машина поїхала за спеціальним насосом, який працює без електрики, пневмонасосом, запустим відкачаєм, тоді вже експерти зможуть пройти", - сказав Анатолій Корзун, заступник міністра енергетики і вугільної промисловості
Директор шахти Степова, який першим озвучив попередні причини трагедії, інших - не називає. Найймовірніше стався раптовий вихід метану.
"Що могло запобігти, то тяжко сказати, давайте не будемо на перед нічого говорити. На сьогоднішній час залишається причина, що це вибух метану", - сказав Сергій Смеречанський, директор шахти "Степова"
У профспілці кажуть, - згодні з цією версією. Для Степової - це властиво.
"Шахта є над категорійна по газу і по викидах газу, тобто одна з причин, які ми зараз роздивляємось це є раптовий викид газу. Десь раптово суфляр вийшов, коротке замикання і стався вибух", - сказав Віталій Оніжук, голова червоноградського об'єднання незалежної профспілки гірників
У профспілці чекають обіцяних урядом нових індивідуальних засобів захисту респіраторів і так званих саморятівників, - адже термін їх придатності на Степовій закінчується у квітні. А також - компенсацій родинам загиблих шахтарів та заборговану ще за січень зарплатню.