Україна реформує армію до стандартів НАТО - Клімкін [ Редагувати ]

Відповідати всім стандартам НАТО мають законодавча база й оборонний сектор України вже за два роки. Про це заявив головний дипломат країни Павло Клімкін. Про діалог Києва з Північно-атлантичним альянсом і перспективи членства говорили на міжнародній конференції. Деталі - далі в сюжеті.
Розмова заради безпеки. 120 учасників з різних країн світу: Америки і Європи. Політики, дипломати, експерти. Усі вони беруть участь у міжнародній конференції, присвяченій трансатлантичному діалогу. Захід організовано за підтримки Фонду Бумбураса.
"Головна мета цієї конференції - це створити якусь платформу для обміну ідеями. За рахунок Євроатлантичних перспектив України. Усі знають, що ключове слово для України - це світ, безпека і стабільність. А ми намагаємося цим форумом зробити перший крок", - говорить Василіос Бумбурас, заступник голови БО "Фонду Бумбураса", співорганізатор конференції.
Час для цієї зустрічі обрали не випадково. Напередодні саміту східного партнерства, який відбудеться в Брюсселі 24 листопада. І липневого саміту НАТО. Україна вже розпочала діалог про подання заявки на приєднання до альянсу. Тепер, за твердженням МЗС, потрібно показати, що це не лише наміри.
"У нас є дуже амбітна мета до 20 року маємо адаптувати весь наш безпековий й оборонний сектор до стандартів НАТО. Ну і Звичайно маємо дуже чітко йти за погодження логікою и погодження графіком", - розповідає Павло Клімкін, міністр закордонних справ України.
А вже після, зазначає міністр, можна говорити про терміни і членство в організації. Підтримувати реформи України, стверджують в Альянсі, готові.
"Мені здається, в України є дуже сумний досвід реальної війни. Вона весь час із цим живе, і на жаль може ділитися досвідом гібридної війни. Мені здається, зараз це привертає дедалі більше підтримки і все більше йдеться про наближення до стандартів НАТО", - переконаний Герлінда Ніхус, керівник відділу з роботи із країнами-членами і партнерами Департаменту громадської дипломатії НАТО.
Трансатлантичний діалог продовжать і сьогодні. Дискусія розпочнеться від самого ранку. Цього разу виступатимуть українські парламентарії і міжнародні експерти.