Міністерство інфраструктури України передало рятувальникам новітні спецавтомобілі [ Редагувати ]
Рятувальники з цілої України з їхались до Києва. Все заради того аби взяти участь у змаганнях. Приїхали не одні ,а з чотирилапими колегами. Все бачила Галина Якушко.
Більше сотні рятувальників в центрі Києва. Вони приїхали сюди з усієї України та навіть з-за кордону: Польщі, Литви, Білорусі. На щастя, не гасити пожежу, а відточувати знання та вміння. Тут проводять змагання вогнеборців.
"Тут не спортсмени, тут дійсні рятувальники, які працюють. І всі оці вправи, які показують під час проходження всієї естафети, всі вправи характерні для роботи наших рятувальників. Всі ці види вправ, які тут показані - вони цим користуються під час порятунку людей і ліквідації надзвичайних ситуацій", - зазначила Світлана Водолага, речниця ДСНС у м. Києві.
Дістатися на четвертий поверх, влучити струменем води у ціль та перенести 80-кілограмового манекена. Це ще не всі завдання, з якими мають на швидкість впоратися вогнеборці.
Поряд на службу вступають чотирилапі помічники. Ці цуценята стануть вірними співробітниками державної пожежної служби. З їхньою допомогою рятувальники шукатимуть людей під завалами та навіть знешкоджуватимуть вибухівку.
"Їх супроводжує вже досвідчений лабрадор - ретвілер "Цуня", яка спеціалізується на пошуку у природному середовищі".
На плац чотирилапих виводять їхні колеги - вже професійні рятівники - собаки. У пащі тримають спеціальні жилети. За командою кінологів передають їх для вручення. Новопризначенців урочисто вбирають у спецодяг.
"Сьогодні ці малюки отримали свій перший формений одяг і він символізує не лише приналежність до державної служби України з надзвичайних ситуацій, а й довіру та надію на безпечне майбутнє для кожного українця".
Це лише посвята. Цуценята мають наполегливо вчитися, щоб у віці півтора року успішно скласти іспит.
Поряд близько сотні новеньких спецавтомобілів передає рятувальникам міністерство інфраструктури України. Вони обладнані за останнім словом техніки. Всередині гідравлічні інструменти для витягування потерпілого з розтрощеного авто, засоби реанімації, балони з киснем.
"31 автомобіль такого класу. 30 автомобілів середнього класу, бо це легкий клас на базі "Фольцваген" і 20 автомобілів на базі "Рено-дастер" - такого типу, це лише в цьому році. Запрацювала державна програма безпеки на дорогах. Ця державна програма фінансується 5 відсотків державного дорожнього фонду, в цій державній програмі закладено всі елементи, сегменти заходи по забезпеченню дорожнього руху. В тому числі, є сегмент, який стосується виключно державної служби надзвичайних ситуацій. Для наших рятівників була передбачена закупівля", - підкреслив Юрій Лавренюк, заступник міністра Інфраструктури України.
Фахівці кажуть - такі автомобілі більш маневрені, ніж великі рятувальні машини, тож до місця аварії зможуть дістатися швидше. А це допоможе врятувати більше життів.