На Прикарпатті працівники центрів зайнятості організовують ярмарки вакансій [ Редагувати ]

В Україні офіційне безробіття впало до історичного мінімуму - в пошуках роботи зараз 119 тисяч українців. На початку року цифри були на порядок вище - майже 187 тисяч. Більшість безробітних - це жінки і переважно внутрішньо переміщені особи.
І щоб допомогти переселенцям швидше знайти роботу, на Прикарпатті працівники центрів зайнятості організовують ярмарки вакансій. Жанна Дутчак розкаже більше.
В Івано-Франківському муніципальному центрі дозвілля в розпалі ярмарок вакансій. За столами - десятки роботодавців, а поряд - і шукачі роботи. Приглядається до пропозицій одеситка Діана. На Прикарпатті жінка лише тиждень.
Діана Дутка, переселенка з Одеси:
Останньою краплею, коли у вікні був "Шахед". То було вже все. Діти рядом і я його бачу і було відчуття, що він мене не побачить і полетить дальше. І буквально через декілька хвилин були зриви, і зриви були біля дому.
В Одесі Діана працювала художнім керівником - організовувала конкурси та фестивалі. І вже отримала кілька пропозицій.
Діана Дутка, переселенка з Одеси:
Шукаю найкращий варіант для себе, приглядаюся до роботодавців, роботодавці до нас, тому що попит зараз великий. Зарплати трохи менші, але і все інше теж набагато менше. Якщо зрівнювати навіть транспорт, то у нас в Одесі набагато дорожче. Будемо економити, помагати ЗСУ і все буде добре.
Пані Надія живе на Прикарпатті з вересня. Хоче працювати за спеціальністю - бухгалтером. Побувала вже на кількох співбесідах, поки - без результату.
Надія, переселенка з Харкова:
Я з Харкова і багато роботодавців… вони не хочуть брати саме ВПО з приводу того, що я можу в будь-який час сказати: "Я звільняюся". Хоча я вже тут давно і хочу працювати зараз тут.
Місцевий чи переселенець - значення немає, кажуть представники місцевої торгової мережі. Головна вимога до кандидатів - професійність та бажання працювати.
Надія, представниця торговельної мережі:
У нас в компанії є багато працюючих внутрішньо переміщених осіб, ми надаємо можливість всім працювати. Головне - бажання. Зараз такий час, що найбільше людей цікавить зарплата. Тому що час непростий. Ще цікавляться графіком, бо є багато доїжджаючих.
Зарплати у Франківську пропонують в середньому від 12 тисяч гривень. Але більше десятка вакансій для нового магазину - не можуть заповнити вже кілька місяців.
Уляна, представниця торговельної мережі:
Спостерігається кадровий голод в країні. І навіть якщо є кандидати, вони йдуть на роботу, але їх просто мало. Недостатньо того потоку, який є.
З дефіцитом робочих рук зіткнулася і залізниця. Керівник відділу кадрів Івано-Франківської дирекції залізничних перевезень каже: у них ціла низка вакансій - від чергового на станції до комерційного агента. Сподівається, на ярмарку бодай частину вдасться заповнити.
Володимир Сосна, начальник відділу кадрів Івано-Франківської дирекції залізничних перевезень:
Є проблематика, особливо із робітничими професіями. На жаль, не всі мають бажання фізично працювати на залізниці. Різниці ми не робимо, чи наш краянин чи внутрішньопереміщена особа, беремо всіх.
Але охочих небагато. І це при тому, що своїх працівників-чоловіків залізниця бронює від мобілізації.
Володимир Сосна, начальник відділу кадрів Івано-Франківської дирекції залізничних перевезень:
Мені чогось не зрозуміло, що сьогодні в Івано-Франківську порядку 40-46 тисяч внутрішньопереміщених осіб, які тут живуть. А я не можу закрити оті вакансії. Мені теба порядка 10 вакансій закрити і я чомусь думав тут прибіжуть і розхватають ті посади, на жаль, немає такого.
Василь Цимбалюк, директор Івано-Франківського обласного центру зайнятості:
Ми помітили, що якщо людина внутрішньо переміщена, вона на перший час не шукає роботу. Вона хоче адаптуватися до того середовища, ми не наполягаємо, ми їх анкетуємо і маємо їх на увазі і розуміємо що через місяць-два прийдуть до нас.
Щоб переселенці могли поспілкуватися із роботодавцями, служба зайнятості періодично організовує ярмарки.
Тетяна Захар, в. о. директора Івано-Франківської філії обласного центру зайнятості:
На сьогоднішньому ярмарку вакансій присутні 24 роботодавці, вони представляють понад сто вакансій. Після кожного міні-ярмарку чи ярмарку вакансій у нас завжди є працевлаштування.
Хоча найбільша проблема - зарплати. Очікування шукачів роботи не відповідають можливостям працедавців.
Василь Цимбалюк, директор Івано-Франківського обласного центру зайнятості:
Це 25-30 тисяч гривень, де напевно ми не змогли забезпечити їх такими вакансіями.
За час війни послугами центру зайнятості Прикарпаття скористалися вже більше чотирьох з половиною тисяч переселенців. Двадцятеро - виграли мікро-гранти на власну справу. Чимало нині перенавчаються. А більше восьми сотень людей - знайшли роботу.