На Рівненщині організували інтенсивний вишкіл військових із різних куточків України [ Редагувати ]

Тактична, вогнева та інженерна підготовка, а ще - топографія, медицина. Все це повинен вміти стрілець-піхотинець. На Рівненщині організували інтенсивний вишкіл військових із різних куточків України. Про це мої колеги.
На наших очах бійці відпрацьовують елементи бою у так званій "коробочці". До умовних позицій противника пробираються під прикриттям БМП. Головне завдання - підійти якомога ближче і завдати нищівного удару.
Так військовослужбовці Сил територіальної оборони відточують майстерність наступу.
Позивний "Барс", командир навчальної роти:
Ми акцентуємо увагу на штурмових діях. Тактика дій в місті - ми цьому приділяємо багато уваги.
Інструктори - досвідчені бійці, які вже пройшли горнило війни. Воїн із позивним "Борода" воював на Ізюмському напрямку, був двічі поранений, тепер у тилу готує тероборонців.
Позивний "Борода", командир взводу навчальної роти:
Завжди наступати важче, бо ти відкритий, ти маєш бачити всю обстановку і наступати, тут має бути чітка координація дій, кожен має знати свою задачу, яку він має виконати.
Бійці проходять заняття і з інженерної підготовки. Відпрацьовують саперну справу.
Знешкоджують те, чим нашпигував нашу землю ворог. І вчаться ставити розтяжки - не помітні для ворога.
Більшість із цих чоловіків і жінок до великої війни не мали жодного відношення до військової справи. Але нині - мотивовані, як ніхто інший.
Треба захищати свою країну. Не треба сидіти дома, висиджуватися і думати, що війна закінчиться сама собою.
Роман - родом із Бердянська. Мав там свою логістичну компанію. Та окупанти все відібрали. Тепер він - боєць із позивним "Медоїд".
Роман, військовослужбовець сил територіальної оборони:
Ми трохи проходимо програму рейнджерів. Це сили спеціальних операцій США, тобто дуже в нас гарна підготовка, вона нам дуже пригодиться. Ми йдемо освобождати нашу країну від окупанта.
Бійці розуміють: у реальному бою не обійдеться без поранень, а тому вчаться надавати першу допомогу побратиму.
Курсант, який рятує умовного пораненого, у цивільному житті працював лікарем. З початком повномасштабного вторгнення усвідомив: його знання з медицини важливіші у війську.
Радислав, військовослужбовець Сил територіальної оборони:
Дуже сильно відрізняється цивільна медицина і, наприклад, військова тактична медицина. Я знав, що я піду сюда, піду саме на бойового медика-стрільця, тому я дивився тактичні відео, я себе готував до цього, щоб надати першу медичну.
До бою воїнів готують і психологічно. Вчать довіряти один одному, долати паніку і страх. Ось вправа, яку військові виконують із заплющеними очима.
Віра Кердзая, психологиня Збройних сил України:
Є вправи на згуртованість підрозділу, є вправи на взаємодовіру, на взаємовиручку, тобто аспект вправ дуже широкий, а є ще прості вправи-криголами - там, де ми починаємо нарешті спілкуватися, цікавитися один одним.
Курс інтенсивної підготовки у навчальному батальйоні Регіонального управління Сил територіальної оборони "Захід" - це понад місяць тренувань. Навчають тут усьому, що має вміти стрілець-піхотинець.
Леонід Мислик, в. о. заступника командира батальйону:
Проводимо тактичне комплексне заняття по інженерній підготовці, тактичній підготовці, розвідувальній підготовці, військовій топографії, психологічній підготовці. Ми вчимо їх берегти життя собі в першу чергу і своїм побратимам.
І все це для того, щоб дати гідну відсіч противнику та наблизити спільну мрію всіх українців.
Вигнати всіх орків з нашої землі й повернутися додому - жити мирним життям.