Благовіщення: історія та традиції свята [ Редагувати ]


Навесні православні віряни відзначають свято Благовіщення Пресвятої Богородиці. Згідно з Євангелієм, це свято присвячене благій звістці, яку дізналася Діва Марія від ангела - що вона народить Сина Божого. Відразу після цієї звістки Марія завагітніла від Святого Духа, а через дев'ять місяців народила Ісуса.
Свято Благовіщення символізує початок великої справи Бога на землі та закликає віруючих до смирення, вдячності та віри у Божі задуми. У народному розумінні Благовіщення - початок весняно-літнього півріччя.
Коли Благовіщення 2024
За новим церковним календарем православні українці святкують Благовіщення Пресвятої Богородиці 25 березня.
За старим календарем Благовіщення відзначали 7 квітня.
Благовіщення Пресвятої Богородиці: значення свята
Свято Благовіщення пов'язане з великою подією в житті Діви Марії та всього людства. Майбутню Богородицю виховували в храмі Єрусалиму, куди її віддали батьки, коли дівчинці виповнилося три роки. Давши обітницю Всевишньому, Марія залишалася дівою. А тому зі своїм названим чоловіком Йосипом вона вела скромне і благочестиве життя.
Явище, коли Архангел Гавриїл явився перед Дівою, щоб розповісти їй благу вість, описане в Євангелії від Луки.
Першими словами, які Марія почула від ангела, були: "Радуйся, Благодатна! Господь з тобою". Спочатку вона злякалася через те, що повинна народити Месію, але все ж прийняла Божу волю: "Так буде Мені по слову твоєму".
Згідно з православними традиціями, зачаття Ісуса Христа стало спокутуванням гріхопадіння Єви, яка є прародителькою людства.
Дату 25 березня для святкування Благовіщення обрали невипадково. Між нею та 25 грудня, коли святкують Різдво Христове за новоюліанським календарем, - рівно дев'ять місяців.
Для вірян Благовіщення Пресвятої Богородиці - символ втілення Господа в людському світі, початок відкуплення гріхів.
В деяких країна навіть починали відлік нового року від дати Благовіщення. Зокрема, така традиція існувала в Англії до середини XVIII століття.
Головні прикмети на Благовіщення
Тепла ніч на Благовіщення обіцяє теплу весну.
Якщо вранці туман, то очікується великий розлив річок та струмків.
Сонячний, безхмарний день на Благовіщення віщує грозове та пожежне літо.
Морозний день на Благовіщення обіцяє добрий урожай вівса.
Дощ на Благовіщення обіцяє добрий урожай жита.
Мало зірок на небі на Благовіщення - буде мало яєць.
Читайте також календар харчування на Великий піст.