Віртуальний сервер на Windows як основа технічної інфраструктури бізнесу [ Редагувати ]

Віртуальний сервер — це програмне рішення, яке дозволяє виділяти частину ресурсів фізичного сервера та працювати на них автономно, як на окремому сервері.
Це віртуальна емуляція, яку також часто називають VPS або VDS. Для її створення всі ресурси фізичного сервера розподіляються між кількома клієнтськими акаунтами, які працюють незалежно та не впливають на роботу один одного.
VPS сервер є економічним та ефективним способом використання можливостей фізичного сервера — така послуга коштує набагато дешевше і підходить для невеликих стартапів, малого та середнього бізнесу. На віртуальний сервер можна встановлювати різні операційни системи. Наприклад, для бухгалтерії підходить Windows VPS, а для розміщення сайтів можна використовувати віртуальний сервер з операційною системою сімейства Linux.
Чим VPS відрізняється від виділеного сервера
Віртуальні сервери мають ті ж характеристики, що й фізичні — RAM, накопичувачі, панель керування, операційна система. Також на VPS є root-доступ, який дозволяє здійснювати тонкі налаштування. Єдина відмінність від оренди виділеного серверу — менша потужність та обсяг дисків.
VPS сервери будуть корисними у разі:
- якщо для розміщення сайту не вистачає традиційного віртуального хостингу;
- запуску веб-проекту, який швидко розвивається та масштабується;
- необхідності установки кастомних програм та тонкого налаштування роботи сервера;
- потреби у використанні доступного за ціною сервера.
Переваги віртуального сервера над звичайним комп'ютером
Оренда віртуального сервера має суттєві переваги над використанням персонального комп'ютера для роботи з важливими даними. Адже віртуальний сервер відрізняється від класичного ПК не тільки функціонально, але й фізично.
VPS, як і фізичний сервер, створений не лише для зберігання даних та роботи з ними, а і для отримання та обробки запитів від великої кількості зовнішніх пристроїв.
Тобто на ПК буде доволі складно зостити сайт або створити спільне середовище для розробки. Для цього довелося би забезпечувати безперебійний доступ до інтернету та електрики. До того ж ПК просто не здатний обробляти велику кількість зовнішніх запитів — у нього не вистачить на це потужності.
Крім того, віртуальний сервер працює на власному програмному забезпеченні. Керування віртуальним сервером зі сторони користувача здійснюється віддалено.
Технічне обслуговування та підтримку серверів здійснює штат дата-центру та хостинг-провайдера.
Читайте також: Використання Windows VPS для організації навчального процесу