Спалах коклюшу в Україні: лікар розповів про небезпеку хвороби та хто є у зоні ризику [ Редагувати ]

Кожні приблизно 4 роки зростає захворюванність на коклюш. Про це в ефірі телемарафону "Єдині новини" заявив голова Національної технічної групи експертів з питань імунопрофілактики МОЗ України, лікар-інфекціоніст Федір Лапій.
"Кожні приблизно 4 роки зростає захворюванність на коклюш. Вакцина є високоефективною, але в запобіганні тяжкого перебігу хвороби. Вакцина не може зупинити поширення збудника. Чим більше ми будемо мати невакцинованих дітей, тим більше ми будемо бачити тяжких випадків коклюша, які можуть призвести дійсно до смерті. Тож маючи такі сумні статистичні дані за 2023 рік, в середньому по Україні ми маємо 85% дітей першого року життя, які отримали необхідні щеплення за віком. 15% дітей - не отримали і такі показники вакцинації нашаровуються на ту циклічність, про яку я згадав", - зазначив Лапій.
Він додав: "Сама по собі хвороба (якщо ми говоримо про невакцинованих дітей), вони будуть хворіти тяжко, це "хвороба 100 днів". Кашель може призвести до зупинки дихання, пошкодження нервової системи, судом, отиту. Зупинка дихання закінчується дуже часто смертю таких невакцинованих дітей першого року народження".