WSJ дізналася про масові домагання та дискримінацію на форумі в Давосі [ Редагувати ]

Співробітники Всесвітнього економічного форуму в Давосі стикаються з токсичною атмосферою, ворожою до жінок та чорношкірих. Про це пише The Wall Street Journal з посиланням на скарги, листування та інтерв'ю з 80 колишніми та нинішніми співробітниками, які працювали з 1980-х до наших днів, а також іншими людьми, які поінформовані про те, що відбувається.
Щонайменше шість співробітниць втратили роботу або іншим чином були покарані через вагітність або після повернення з декретної відпустки. Ще шестеро повідомили, що зазнали сексуальних домагань з боку старших менеджерів, частина з яких досі працюють в організації, а двоє з них розповіли, що пережили харассмент з боку VIP-гостей форуму.
Кілька інших співробітників заявили, що їм відомо про таку ж поведінку засновника та голови форуму Клауса Шваба з кожною з жінок, які з ним працювали.
Крім того, нещодавно співробітники подали скаргу на випадки, коли світлошкірі менеджери форуму використовували стосовно темношкірих образливе слово на літеру "н", а також відсутність кар'єрного зростання.
Кілька років тому Шваб доручив звільнити групу співробітників віком понад 50 років, щоб знизити середній вік працівників організації. Глава відділу кадрів нагадав, що для звільнень потрібна вагома причина, але сам був звільнений.
Серед співробітників досі обговорюється випадок у 2017 році з молодою дівчиною, яку Шваб запросив керувати відділом стартапів, пише WSJ. Почавши працювати, вона виявила, що вагітна, й одразу повідомила про це Швабу. Той зрозумів, що дівчина не зможе працювати в колишньому темпі та засмутився, а невдовзі її звільнили. Короткий період роботи у компанії назвали випробувальним терміном.
Організація Всесвітнього економічного форуму (WEF) з'явилася 1971 року як некомерційний фонд, своєю місією вона називає "прагнення кращого світу" шляхом створення платформи для відкритого діалогу, обговорення інновацій, ідей співробітництва та кооперації.
Шваб започаткував форум, коли був ще молодим німецьким вченим. Він перетворив цей захід на глобальний саміт, на який з'їжджаються світові лідери, мільярдери та знаменитості, а компанія розрослася до тисячі співробітників у Женеві, Нью-Йорку та інших містах. Щорічний дохід - понад $400 млн.
Пресслужба форуму відмовила WSJ в інтерв'ю зі Швабом. Представник фонду заявив, що матеріал газети "невірно описує... організацію, культуру та колег, включаючи... засновника", і відкинув звинувачення в упередженому ставленні до жінок та людей похилого віку.
Наприкінці травня Шваб оголосив співробітникам про намір залишити посаду голови форуму. Він залишиться на посаді невиконавчого голови ради піклувальників. Водночас оголошення було зроблено після того, як Шваб зв'язався з головним редактором Wall Street Journal та видавцем, компанією Dow Jones, щоб висловити стурбованість змістом статті.
Багато співробітників WEF почали працювати в ньому як молоді фахівці, деякі відзначали отриманий корисний досвід, корисні знайомства з колегами, а також доброзичливе керівництво.
Інші ж у розмові з WSJ описували похмуріший устрій організації, відзначаючи, що жінки в ній регулярно ставали об'єктом сексуалізації та об'єктивації. Співробітниці зізнавалися, що від початку роботи їх попереджали про Шваба: якщо опинитися з ним наодинці, він допустить непристойні коментарі про зовнішність, вони будуть скоріше незграбними, ніж загрозливими, але неналежними до ролі лідера. Тим часом з 1971 року Шваб одружений зі своєю колишньою помічницею Хільдою.