Лауреатка премії "Створено жінками" виготовляє стильні меблі з пластику [ Редагувати ]
Жінки, що підіймають економіку держави. Щоби підтримати жіноче підприємництво в Україні навіть започаткували премію "Створено жінками". Одна з переможниць цьогорічного конкурсу - переселенка з Донецька Ольга Лекова - вже 10 років виготовляє меблі з переробленого пластику. Як відходи перетворюються на стильні та зручні предмети інтер'єру - бачила Валерія Глущенко.
Цей різнокольоровий пил - частинки колись пластикових виробів: кришечок. Тепер це сировина для виготовлення меблів.
- На одну панельку, яка 15 мм товщиною потрібно десь 19 кг пластику такого.
- Це буде у нас журнальний столик. Ми зараз будемо робити фаску, щоб вона була кругленька.
Петро - за освітою хімік, знає секрети отримання міцного та надійного матеріалу для виготовлення меблів.
Все навкруги майже на 90% із пластику складається: тканина, одяг в основному, якщо ж це не натуральна тканина. Наприклад, ось це наповнювач на дивани. Якщо його сплавити, то ми отримаємо ось таке. І можна отримати панельку.
Засновниця виробництва розповідає: колись давно бізнес розпочинали із дизайнів інтер'єрів. Після повномасштабного вторгнення зрозуміли, що є запит на облаштування укриттів для шкіл і дитсадків.
Ольга Лекова, засновниця виробництва меблів:
На початку, багато дітей не хотіло спускатися в укриття. І треба було з цим щось робити та якось їх мотивувати. Тобто під кожне укриття ми співпрацюємо з директорами та запитуємо у дітей: а щоб їм хотілося. Це ж робиться першочергово для дітей, і хотілось зробити все комфортнішим. Щоб вони навіть без допомоги дорослого змогли все це самі розкласти й зібрати.
Меблі, які виготовляють тут, адаптовані для дітей. Малюк сам може розкласти або зібрати нескладну конструкцію.
Це наша модель меблів для укриттів, вона зроблена для подвійного призначення у приміщенні. Вона складається і розкладається при потребі. Вона для сидіння та лежання. Розміри за держстандартами.
Проєктуючи кожен виріб, дизайнери передовсім дбають про безпеку - і користувачів, і довкілля.
Ольга Лекова, засновниця виробництва меблів:
Наша місія - це безпека. Безпека як людини, так і безпека навколишнього середовища. Люди долучаються до нашої місії, бо їм потрібно долучатись до безпекових заходів. Вони бачать те, що ми робимо, а вони своїм чином долучаються, і збирають, і сортують пластик.
До виробництва долучили й переселенців, розповідає Ольга. Вона і сама родом з Донецька. До анексії Криму працювала у Ялті. Після початку великої війни переїхала до Києва.
Ольга Лекова, засновниця виробництва меблів:
Ми все втратили за місяць до. Наш банк збанкрутів, та ми приїхали сюди без грошей. Єдине, що в нас лишилось, це моя робота, на яку я влаштувалась попередньо.
Жити у столиці на 8 тисяч гривень зарплати родині було важко. Вирішили розпочати власний бізнес.
Ольга Лекова, засновниця виробництва меблів:
Ми відкривали компанію, і нам вистачило 1500 грн, хоча вважали, що нам було необхідно більше чверті мільйона. І ми замінили ці мільйони й монетизували все, що було.
Нині у вільний від виробництва час Ольга проводить мотиваційні зустрічі з тими, хто лише планує власну справу. Хоче надихнути кожного, хто через війну так само як і вона, втратив усе. Донести, що не треба втрачати віру. Варто завжди йти вперед.
Мене завжди мотивував мій батько. В принципі завдяки йому я вступила на будівельника. Він єдиний, хто мене підтримав. Бо у нас в родині не було будівельників, в нас лише лікарі. Він завжди казав, що все що я хочу, я можу зробити це сама. Я це все самостійно зробила.
Цьогоріч Ольга взяла участь у конкурсі "Створено жінками". Номінація - для українок, які не побоялися вести підприємницьку діяльність в умовах війни. Виборола грошову нагороду.
Отримала нагороду від "Створено жінками". Це було неочікувано. Бо подалась я для впізнаваності про наш продукт. Але не думала, що я виграю. Завдяки цій нагороді, це була премія, в нас буде можливість вийти на європейський ринок. Адже ми отримаємо європейську сертифікацію. Бо зараз в нас подвійна сертифікація в Україні. І ми будемо відкривати торгову марку в Європі й отримувати вже сертифікацію там.
Тепер Ольга планує розширювати виробництво. Та спробувати зі своєю продукцією завоювати ринок у Польщі.