На Київщині американські благодійники відкрили пансіонат [ Редагувати ]
Американські студенти допомагають українським пенсіонерам, що виїхали з зони бойових дій. На Київщині відкрили пансіонат. Там літні люди зможуть проживати на постійній умові та будуть забезпечені всім необхідним. Які саме умови створили для українських бабусь та дідусів - розкаже мій колега Юрій Куций.
Людмила Григорівна та Віктор Петрович разом уже понад шістдесят років. Вона - колишня вчителька іноземних мов, він - будував тунелі в шахтах.
Віктор Голубов, пенсіонер:
У нас двокімнатна квартира в Торецьку. Дві кімнати обладнані з гарним ремонтом. 55 років ми прожили там. І все залишили.
Два роки тому, коли російські окупанти почали активно обстрілювати місто, стареньким довелося втікати від бойових дій. Місто на лінії ворожого вогню.
Віктор Голубов, пенсіонер:
Ми 8 місяців протрималися. Води вже не було ні холодної, ні гарячої. Газу не було. А світло було по годинах.
Відтоді вони втратили спокій. Спершу мешкали у квартирі, яку їм у столиці безкоштовно дали в користування, потім - у будинку для літніх людей.
Віктор Голубов, пенсіонер:
Ми вимушені були жити в будинку для пристарілих. Але це з закритого типу. Не дозволяли вийти. Ми два тижні прожили там. Як у в'язниці.
Онука подружжя дізналася про програму американських благодійників. Відкривають на Київщині пансіонат. Тож дівчина одразу подала заявку, аби її рідні гідно доживали віку.
Світлана Міллер, засновниця БФ "To Ukraine with love":
Зараз у нас заселяється 12 людей. Був конкурс, 500 анкет ми отримали. Нам допомогла обласна адміністрація поширити анкету. Ми зустрічаємося з людьми, слухаємо їх історії і обираємо тих, хто дійсно не може сам собі допомогти.
Наразі в будинку п'ять кімнат. Дві тримісні - чоловіча й жіноча. І три двомісних - для сімейних пар. Засновниця благодійного фонду "To Ukraine with love" уже міркує про майбутнє. Плани амбітні. Усе, щоби допомогти більшій кількості людей.
Світлана Міллер, засновниця БФ "To Ukraine with love":
У нас ще буде десь 100 мешканців проживати тут, 100-120. Ми докупаємо, у нас є інша ділянка землі, яка стане домом ще для багатьох людей. Вона набагато більша, ніж ця. Там будуть у нас окремі будиночки для сімейних пар.
Особливість благодійного фонду - його волонтери. Це американські школярі та студенти. Вони й збирають гроші для реалізації таких проєктів. І залюбки самі приїздять в Україну, щоби підтримати наших співвітчизників у цей непростий час.
Джарет і Каміла, американські студенти, волонтери:
Ми були в Україні протягом останнього тижня, ми допомагали. І це просто змінило життя. Ми дуже раді, що можемо бути тут.
Щодня ми йшли в дитячий табір, ми навчали малечу англійської, гралися з ними. Це неймовірний досвід. Після обіду ми приїздили в цей будинок, аби допомогти встигнути до відкриття. Прибирали, носили меблі, облаштовували побут.
Волонтери запевняють, готові й далі наполегливо працювати, аби допомогти українцям. І щиро вірять в нашу перемогу.