Мама шиє: як допомагають жінкам у Чернівцях [ Редагувати ]
"Мама шиє" - вже місяць у кризовому центрі "Місто добра", що в Чернівцях, працює Академія шиття. Це унікальний проєкт, створений для підтримки матерів, які опинилися у складних життєвих обставинах, тих, хто постраждав від насилля, а також внутрішньо переміщених осіб.
Тож мета Академії - допомогти жінкам здобути нову професію та стати фінансово незалежними. Житло, харчування і власне саме навчання безкоштовне. На одному із занять - побувала Ольга Лучек.
У "Місто добра" Руслана з двома малими дітьми приїхала з Києва. За швейною машинкою жінка працює вперше, старанно оверлочує кожен клаптик тканини. Сподівається, набуті тут навички допоможуть знайти роботу.
Руслана, учениця Академії "Мама шиє":
Дуже багато видів швів уже вивчили, кишені шили, я навіть не знала, що стільки видів буває. Зараз вже викроюємо спідницю на себе, власний виріб, переносимо на тканину, і вже скоро будемо її шити, дай Боже, будемо хвастатись вже першим виробом своїм, не тренувальним, а вже таким, що можна в люди виходити.
За три місяці навчання в Академії початківці стають справжніми майстринями. Учениць готують для самостійної роботи у швейній індустрії.
Відвідувачки курсів уже вміють шити фартухи, а зараз опановують складніший крій.
Наталія Харабара, менеджер Академії "Мама шиє":
Розпочинали покрій спідниць, це вже досить так суттєво, фартухи пошили, кишені навчилися, там всякі нюанси, крок за кроком досягають успіхів, і я думаю, що до кінця навчального процесу вже можна казати, що вони якісь спеціалісти. А далі вони вже по життю будуть розвиватись. Тому що це така професія, яка примушує розвиватися, міняються технології, ще щось додається.
Нині тут навчаються 30 жінок. Засновниця "Міста добра" Марта Левченко наголошує: важливо підтримувати кожну маму, яка опинилася в біді.
Марта Левченко, засновниця кризового центру "Місто добра":
Тому ми задумали таку Академію, ми навчаємо три місяці матусь з усієї країни, зараз у нас навчаються з Донецької, Луганської, Харківської, Одеської областей, з центральної України, є матусі з Чернівецької області, які в нас проживають, важливо без відриву від своїх дітей, вони разом з дітьми, і вони отримують дуже якісну професію швачки, від моделювання, вибору тканини до пошиття пальто, весільної сукні, і навіть як вести власну справу, започаткувати власний бізнес.
Вікторія приїхала з Краматорська. У "Місті добра" вона перебуває із 6-річним сином, з хлопчиком нині працюють лікарі-реабілітологи. Мама у вільну хвилину освоює нову для себе професію.
Вікторія, учениця Академії "Мама шиє":
Фартухи ми пошили для себе, тепер юбки шиємо, так багато всього цікавого робимо, вчимося. Фінансово дуже велика допомога буде. Можна самій собі пошити речі, уже не купляти, коли все таке дороге.
Після навчання випускниці Академії зможуть працювати не лише в ательє чи на фабриках, а й просувати власний бренд.
Тетяна Дедела, викладачка курсу з диджиталізації Академії "Мама шиє":
Я тут для того, щоб допомогти матусям розібратися що таке інстаграм, фейсбук, OLX, prom, щоб вони розуміли, що вони можуть якось продати свій товар, оскільки не всі матусі зможуть працювати десь на фірмі після закінчення курсу, в когось маленькі діти, в когось діти з інвалідністю або інші якісь обставини важкі, моя задача зробити так, щоб матуся знала, що їй робити з цією спідничкою, умовно, яку вона пошила.
Уже невдовзі стартує новий набір на навчання, а після його завершення жінки зі всієї України можуть отримати новий фах.