У Німеччині відбудеться "Рамштайн": чого чекати [ Редагувати ]
Утім не лише від Румунії ми очікуємо підтримки. Посилення української системи протиповітряної оборони стане однією з головних тем чергової зустрічі Контактної групи з питань оборони України у форматі Рамштайн. Вона відбудеться вже завтра в Німеччині. З якими запитами їдемо на засідання? Чого чекати від партнерів і який склад української делегації - Тетяна Логунова розкаже.
Уже завтра в Німеччині відбудеться чергове засідання Контактної групи з питань оборони України. Проведення 24 зустрічі на американській авіабазі "Рамштайн" проанонсувало Міністерство оборони США. У Пентагоні повідомили: у засіданні Контактної групи з питань оборони України візьмуть участь представники п'ятдесяти держав. Україну - представлятиме очільник оборонного відомства Рустем Умєров. А можливо, і не тільки він. Німецькі ЗМІ сьогодні повідомили: в Німеччину може приїхати й президент Зеленський, щоб особисто проінформувати партнерів про ситуацію на фронті й нагальні потреби України.
Патрік Райдер, речник Пентагону:
Міністр оборони США Ллойд Остін і голова Об'єднаного комітету начальників штабів генерал Браун відбудуть на авіабазу "Рамштайн" у Німеччині, щоб провести очне засідання Контактної групи з питань оборони України 6 вересня. Вони приєднаються до міністрів оборони та високопосадовців із близько п'ятдесяти держав. Обговорять війну в Україні та подальшу тісну координацію міжнародного співтовариства для надання підтримки Україні.
Головна тема - укріплення української системи протиповітряної оборони. Серія масованих ракетних ударів по Львову, Харкову, Києву, Кривому Рогу, Полтаві шокувала світ.
Джо Байден, президент США:
Атака по Полтаві є трагічним нагадуванням про постійні та обурливі спроби Путіна зламати волю вільного народу. Але вже два з половиною роки Україна стоїть непохитно. І Сполучені Штати продовжуватимуть стояти разом з українцями, зокрема, надаючи системи протиповітряної оборони й все, що необхідно для захисту країни.
Петер Стано, речник зовнішньополітичної служби ЄС:
Це ще одне цілеспрямоване кровопролиття, яке доводить наміри росії - продовжувати жорстоку війну проти України, намагаючись спричинити якомога більше людських втрат і завдати масштабних руйнувань. Європейський Союз залишається відданим посиленню військової підтримки, включно із системами ППО та боєприпасами. Ці поставки зміцнюють українську самооборону, рятують невинні життя.
Комплекси ППО обіцяє Україні, зокрема, Німеччина. Напередодні зустрічі у форматі "Рамштайн" про це оголосив канцлер країни. На військовій базі "Тонендорф", де проходять підготовку українські військові. Олаф Шольц повідомив: уряд замовив у промисловості 17 комплексів IRIS-T різної дальності. Передаватимуть Україні їх - поетапно.
Олаф Шольц, канцлер Німеччини:
Перші системи надійдуть цьогоріч, решта у 2025. І це ще один доказ того, що підтримка України з боку Німеччини не послаблюється. Ми спланували наперед, уклали оборонні контракти й вчасно забезпечили фінансування, щоб Україна могла і надалі повністю на нас покладатися.
Говоритимуть на "Рамштайні" і про застосування західної далекобійної зброї по військових цілях на території росії. Україна просить союзників дати дозвіл на такі удари. Напередодні Президент Зеленський назвав чотири держави, від яких фактично залежить рішення. Це США, Німеччина, Франція та Велика Британія. Усі четверо - учасники завтрашнього "Рамштайну". Цікавий факт: напередодні зустрічі всі ці держави відвідав міністр оборони України Рустем Умєров і провів двосторонні переговори зі своїми колегами.