Соціал-демократи Шольца виграли вибори у Бранденбурзі [ Редагувати ]
Перемога з присмаком поразки. Соціал-демократи Олафа Шольца попри песимістичні прогнози виграли земельні вибори у Бранденбурзі. З мінімальним відривом від ультраправих - усього півтора відсотка. Чому цей результат може стати фатальним для канцлера Олафа Шольца? І в чому загроза для України? Тетяна Логунова розкаже.
Гучні оплески у передвиборчому штабі соціал-демократів. Після поразки на виборах в Саксонії й Тюрингії, в есдеків нарешті є привід для радощів. Попри прогнози соціологів вони виграли вибори в Бранденбурзі - у регіоні, де традиційно голосують за соціал-демократів. З мінімальним, але відривом від ультраправої "Альтернативи для Німеччини".
Юліус Келер, прибічник Соціал-демократичної партії Німеччини:
Ми дуже, дуже раді. Даємо волю емоціям! Щасливі, що отримали такий результат.
Штеффен Опітц, прибічник Соціал-демократичної партії Німеччини:
Я відчуваю полегшення. Ми попереду правих популістів. І соціал-демократ залишиться прем'єром землі Бранденбург.
Земельний уряд знову очолить чинний прем'єр Дітмар Войдке. Авжеж, якщо йому вдасться сформувати коаліцію. Варіантів у політика небагато. Щоб отримати більшість есдекам потрібно буде домовлятися з "Союзом Сари Вагенкнехт". Партією, яка на земельних виборах, зробила ставку на глобальні зовнішньополітичні теми. Наприклад, вимагала скасувати рішення про розміщення в Німеччині американських ракет середньої дальності.
Аміра Мохамед Алі, співголова партії "Союз Сари Вагенкнехт":
Більшість жителів Бранденбурга проти цих ракет. Вони вважають, так само як і ми, що це значно збільшить загрозу війни для Німеччини. Оскільки ця тема турбує людей, було правильним порушити її й під час земельних виборів.
Розглянути її політсила планує і під час коаліційних переговорів з есдеками. Разом з питанням військової підтримки України. "Союз Сари Вагенкнехт", нагадую, "проти" поставок озброєння Києву і "за" примус України до переговорів з росією.
Відреагував на перемогу соціал-демократів у Бранденбурзі й головний есдек країни канцлер Олаф Шольц. Лаконічно, мовляв, радий, чудовий результат. Скупість канцлера на емоції пояснити просто. Його заслуги в цій перемозі немає. Навпаки. Прем'єр Бранденбургу Дітмар Войдке під час передвиборчої кампанії повністю дистанціювався від Шольца. І навіть попросив канцлера не з'являтися поруч з ним на мітингах та інших публічних заходах. І тактика спрацювала - Войдке виграв.
А може соціал-демократам слід дистанціюватися від Шольца і на виборах в Бундестаг - логічне питання, яке нині ставлять собі есдеки. ЗМІ пишуть: в кулуарах партії все більше прибічників заміни кандидата в канцлери на наступних парламентських виборах. Замість Шольца вони пропонують висунути міністра оборони Бориса Пісторіуса. Тоді як Шольц пасе задніх в рейтингу симпатій виборців, він - найулюбленіший політик країни. І, до речі, прибічник посилення військової допомоги Україні.