У росії заявили про "знищення" дивізіону Patriot: Ігнат розповів, що сталося під Дніпром 9 жовтня [ Редагувати ]

Міністерство оборони росії повідомило 8 жовтня про нібито знищення дивізіону системи Patriot у Дніпропетровській області. Це заперечив тимчасовий виконувач обов’язків начальника управління комунікацій Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат. За його словами, ворог лише пошкодив кілька одиниць техніки.
"То що ж сталося 9 жовтня? Та нічого нового, ворог лише пошкодив кілька одиниць техніки, а не знищив. Це війна, на війні отримують поранення не лише люди, а й техніка. Мало того, цей же підрозділ "Patriot" продовжує виконувати завдання в регіоні.
Того дня ЗРК "Patriot" вів протиповітряний бій проти групи російських балістичних ракет. І частину вдалось перехопити...
Система "Patriot" є однією із найпріоритетніших цілей для ворога! Чому? Та бо лише завдяки цьому американському ЗРК ми тримаємо на певній дистанції російську авіацію. Технології на війні стрімко розвиваються, їх КАБи стали летіти далі, вони зробили висновки, коли втратили з десяток літаків під час своїх попередніх зухвалих атак. І тепер полювати за російськими "сушками" значно складніше.
Ворог змінює тактику застосування, використовує усі доступні методи ведення розвідки - від супутників і розвідувальних БпЛА до наземної агентури, противник не економить "Іскандерів", маючи інформацію про потенційне перебування "Patriot" в тому чи іншому районі", - написав Юрій Ігнат.
Речник Повітряних сил ЗСУ нагадав про збір на макети, про їх важливість і необхідність в цих умовах ведення війни. І визнав - "ворог часто цілить по макетах, але інколи, на жаль, це - реальна техніка".
Не буду писати скільки в Повітряних Силах батарей "Patriot", всім і так зрозуміло, що небагато і недостатньо. Напишу лише, що цей комплекс стаціонарний і конструктивно не призначений для війни в динаміці.
Лише українці - воїни зенітних ракетних військ Повітряних Сил випробували і застосовують цю систему в таких умовах. Коли обстановка на полі бою швидко змінюється, коли ворог застосовує десятки систем розвідки, РЕБ та засобів повітряного нападу - ракет та ударних БпЛА різних типів.
"Patriot" треба виживати в цих умовах. Швидко змінювати позицію, ефективно маскуватися, застосовувати обмежену кількість техніки у прифронтовій зоні, і разом з тим, намагатись вполювати російський літак на великій відстані. Або ж бодай активно відпрацювати по ньому, що не дозволить йому наближатися ближче. Отакі реалії!
Боротьба з розвідувальними БпЛА – то вже окрема тема. І відповідь тут проста, треба мати чим! Сили оборони збивають багато, але й пролітає немало. Про це усі говорять, шукають засоби і способи протидії", - написав Ігнат.
На фото (скріншот з камери ворожого БпЛА) - бойова робота ЗРК "Patriot" по балістичних ракетах 9 жовтня 2024 року
Нагадаємо, Німеччина минулого тижня доставила в Україну батарею IRIS-T SLM та дві пускові установки SLS.