єВідновлення: як отримати максимальну компенсацію [ Редагувати ]
Понад 10 тисяч жителів Миколаєва натепер подали заявки на компенсацію в рамках державної програми "єВідновлення". Містяни мають потребу відбудовувати домівки, зруйновані в результаті масштабних атак з боку російського агресора. Для когось "єВідновлення" стало єдиною надією відбудувати житло. Втім, дехто із заявників припускається помилок. Яких? І хто з потерпілих має більше шансів отримати компенсацію - розкажемо далі.
Пан Микола отримав понад 300 тисяч гривень за відновлення житла. З першого надходження, а це 70% від всієї суми закупив будівельні матеріали й розпочав ремонт. Чоловік каже: витратив уже набагато більше.
Микола Шкорубський, житель с. Шевченкове:
Що дають по "єВідновленню", по карточці, а є таке, що поїхав до магазину, а його не дають, а воно мені треба, купую за свої кошти. Вікна поставили, все утеплили, тому що все було побите, дах аж завернувся. Робимо потрохи. Я собі найняв гарного будівельника, і він в мене працює. Мушу платити йому свої гроші.
Господар очікує на решту коштів. Другий транш комісія йому погодила після перевірки, адже він виконав усі заявлені роботи.
Валентина Кондратьєва, представниця комісії програми "єВідновлення":
Ми робимо акт верифікації, де перевіряємо виконані ремонтні роботи по позиціях згідно з чек-листом саме на першу половину, якщо роботи всі виконані, то ми виносимо рішення для нарахування та отримання другої половини - саме тих 30%.
На капітальний ремонт за програмою "єВідновлення" власникам зруйнованого житла виділяють від двохсот до п'ятисот тисяч гривень. Кошти надходять у два етапи. Та у разі нецільового використання громадяни не отримають усю суму. Тому просять людей уважно ставитися до того, які саме роботи й де вони можуть проводити.
Валентина Кондратьєва, представниця комісії програми "єВідновлення":
За умовами постанови лише житловий обʼєкт має права бути обстежений, і за нього відбувається нарахування на пошкоджене житло, а бабусі й дідусі дуже часто живуть в літніх кухнях, і якщо вони зруйновані, то першочергово люди відновлюють цей обʼєкт. То це вважається не цільове використання коштів.
У Миколаївській області зареєстровано близько 8000 тисяч заяв на відшкодування за зруйноване житло. Більш ніж половина уже відпрацьовано комісіями. Загальна сума, яку мають виплатити людям - понад 500 мільйонів гривень.
Євген Скарлат, заступник начальника управління містобудування та архітектури Миколаївської ОВА:
Наразі 3867 громадян вже отримали на свої рахунки кошти у сумі 313 мільйонів 193 тисячі гривень.
Отримують люди й грошові сертифікати на купівлю житла за програмою "єВідновлення".
Євген Скарлат, заступник начальника управління містобудування та архітектури Миколаївської ОВА:
Отримано 1453 заяви, і комісіями вже погоджено та нараховано для 881 заявника, сформовано сертифікати на купівлю житла замість зруйнованого на загальну суму 1 мільярд 128 мільйонів 840 тисяч гривень.
90 власників зруйнованих будинків на Миколаївщині вже очікують на надходження другої частини коштів. Сума таких виплат - 10 мільйонів гривень.