На Закарпатті вперше з візитом побував Митрополит Епіфаній [ Редагувати ]
Предстоятель Православної церкви України Блаженніший митрополит Епіфаній вперше з візитом побував на Закарпатті. Поспілкувався з парафіянами церкви та служителями. Святкову літургію відвідали тисячі вірян та чому вона була святковою - наші кореспонденти розкажуть.
Перший у місті Хуст. Свято-Катеринський храм Православної церкви України освятили. Святкову Літургію очолив Митрополит Епіфаній.
Епіфаній Думенко - Митрополит Київський і всієї України, предстоятель Православної Церкви України:
Українська церква розбудовується й утверджується. Сьогодні приклад освячення цього прекрасного храму.
На святкову літургію прийшли тисячі вірян. Служителі зробили обхід церкви та освятили храм зовні. Урочисто у святині встановили престол. Потому митрополит здійснив обряд освячення.
Митрополит Епіфаній відмітив позитивну динаміку Закарпаття щодо переходу громад до єдиної Православної Церкви України.
Епіфаній Думенко - Митрополит Київський і всієї України, предстоятель Православної Церкви України:
Він відбувається, динамічно, поступово, еволюційно, адже ми хочемо, щоб в Україні була єдина православна церква, ми маємо визнану помісну українську православну церкву, але ще є ті, які поки що знаходяться в духовній омані, вони вважають, що вони знаходяться, в українській церкві, але це не так, тому ми закликаємо всіх. Ми відкриті з любов'ю, готові разом в єдиній церкві гуртуватися навколо нашого Київського престолу.
На Закарпатті загалом понад сотню парафій саме православної церкви України. Храм Святої великомучениці Катерини почали будувати ще 10 років тому, силами парафіян громади ПЦУ. Зовні він пофарбований у світлі відтінки, оздоблений ліпниною. Усередині розписана стеля, є просторий двір з ландшафтним дизайном. Наразі ремонтні роботи на завершальній стадії.
Протоієрей Ігор Пістун – настоятель Свято-Катеринського храму православної церкви України:
У 2007 році Бог благословив, що ми стали на цьому місці. Перше почали тут молотися, поставили хрест, почали будувати цю капличку, і вже через рік ми почали закладати фундамент. Потрібно ще розпис храму, розпис іконостаса який продовжується робити, також має бути обробка фундаменту. Знаємо, що буде все добре з цією громадою, яку ми маємо, ми спільно молимося, спільно віримо, спільно допомагаємо один одному.
Святиня стала першим українським православним храмом у Хусті. Церква налічує понад пів тисячі парафіян.
Вадим - житель міста Хуст:
Тут було, коли ми паску святим, тут 10 людей святило, потім 30, 40 і зараз вже багато людей, і потім вже появився храм.
Анастасія – жителька міста Хуст:
Тут багато дуже проробилося всілякої роботи, навіть цей ландшафт. Кожної неділі ця церква збирає дуже багато людей.