МОЗ передало функції центральної МСЕК інституту в Дніпрі [ Редагувати ]

Міністерство охорони здоров'я передало функції центральної Медико-соціальної експертної комісії Українському державному науково-дослідному інституту медико-соціальних проблем інвалідності у місті Дніпро. Про це повідомила пресслужба МОЗу.
Система МСЕК складається з закладів центрального та регіонального рівня. МОЗ утворює лише Центральну МСЕК, яка здійснює організаційно-методичні функції. Регіональна ж вертикаль включає 328 МСЕК, з них 25 обласних бюро та понад 300 центрально-міських та міжрайонних комісій.
Управління діяльністю обласних бюро МСЕК здійснює керівник, який призначається та звільняється засновником - обласною радою. Тобто керівники місцевих комісій призначаються розпорядженням голови обласної ради на підставі рішення обласної ради.
Уряд прийняв зміни до Положення про медико-соціальну експертизу, які дозволяють МОЗ покладати права та обов'язки Центральної МСЕК на підприємство, установу або організацію, що належить до сфери управління МОЗ.
Від сьогодні функції Центральної МСЕК покладено на Український державний науково-дослідний інститут медико-соціальних проблем інвалідності в місті Дніпро, де впродовж 2024 року створювалась необхідна матеріально-технічна база, що має значно спростити процес проходження експертизи для людей. Відповідний наказ підписав міністр охорони здоровʼя Віктор Ляшко.
З 1 січня 2025 року обласні, міські та міжрайонні МСЕК по всій країні припинять виконувати функції з експертизи інвалідності та встановлення втрати працездатності. Їхні функції передадуть кластерним та надкластерним лікарням.
Алгоритм оскарження рішень МСЕК наразі не змінився. Якщо ваша справа була направлена на оскарження до Центральної МСЕК, то її буде перенаправлено до Українського державного НДІ медико-соціальних проблем інвалідності МОЗ України в місті Дніпро. З вами звʼяжуться щодо розгляду і подальших дій, черговість розгляду буде збережена.
Процедура оскарження наразі така:
- якщо ви вважаєте, що рішення МСЕК є необґрунтованим, ви можете його оскаржити. Спочатку варто це зробити в досудовому порядку в комісії вищого рівня, якщо ж і надалі ви не будете згодні з результатом – потрібно звернутися до суду.
Досудовий порядок оскарження передбачає такі кроки:
- написання заяви до тієї ж комісії, де ви проходили експертизу, або обласної комісії. Після цього буде проведена експертиза (у разі потреби з проведенням додаткового обстеження) і винесене нове рішення.
Зверніться до організації, що виконує функції центральної МСЕК.
Якщо ви не погоджуєтеся з новим рішенням, то можете подати оскарження до Центральної медико-соціальної експертної комісії, функції якої виконує Український державний науково-дослідний інститут медико-соціальних проблем інвалідності МОЗ України в місті Дніпро.
Адреса інституту:
м. Дніпро, провулок Феодосія Макаревського, 1-А
Контактні дані приймальні інституту:
+38 (098) 702 24 90
e-mail: [email protected] [email protected]
Нагадаємо, через скандал з МСЕК шестеро керівників прокуратури вирішили звільнитись.