США ввели санкції проти племінниці путіна Ганни Цивілєвої та ще 400 росіян і компаній [ Редагувати ]

Міністерство фінансів США запровадило санкції проти заступників міністра оборони росії Павла Фрадкова, Андрія Булиги, Олександра Фоміна та Віктора Горємикіна, повідомляється на сайті відомства.
Фомін був призначений заступником міністра оборони на початку 2017 року, Горємикін - у липні 2022 року, Булига – у березні 2024 року, а Фрадков - у червні, вже після того, як новим головою міноборони рф став Андрій Білоусов. До цього Фрадков обіймав посаду заступника керуючого справами президента рф.
Також санкції запроваджені проти двоюрідної племінниці володимира путіна Ганни Цивілєвої (на сайті Мінфіну у неї вказано у дужках прізвище путіна). Вона була призначена заступником міністра оборони, як і Фрадков у червні 2024 року.
За рік до того вона очолила державний фонд підтримки учасників "спеціальної військової операції" "Защитники Отечества". Її чоловік Сергій Цивілєв обіймав посаду губернатора Кемеровської області, а після переобрання путіна на посаду президента навесні 2024 року був призначений міністром енергетики. У серпні 2024 року путін підвищив Цивілєву до статс-секретаря. Цивілєва з грудня 2023 року перебуває під санкціями ЄС.
Також до SDN-list санкцій потрапили ще понад 20 фізичних осіб і понад 350 організацій, серед яких - мережа магазинів електроніки "Чип и Дип" та виробник шин "Кордиант", придбаний на початку жовтня групою компаній "Севергрупп" мільярдера Олексія Мордашова.
Як розповів уповноважений Президента з санкційної політики Владислав Власюк, під санкції потрапили компанії російського ВПК, що займаються розробкою та виробництвом зброї та військового обладнання, зокрема, БПЛА.
Компанії-посередники з третіх країн, що забезпечують постачання товарів подвійного призначення в рф в обхід санкцій із Туреччини, ОАЕ, Китаю, Індії, Малайзії, Киргизстану, Узбекистану, Болгарії. Високопоставлені чиновники російського міністерства оборони, яких було призначено у відомство цього року. Дочірні компанії Росатом, перевізники нітроцелюлози (ТОВ «АМ Логістик»), постачальники послуг трастів, мережа з 7 компаній, що базуються в РФ і постачають у державу-агресорку мікросхеми через підсанкційну турецьку UZAY GROUP; мережа з 11 суб'єктів у Гонконзі, що здійснюють постачання в РФ мікроелектроніки підсанкційної китайської Sinno Electronics.
Зокрема санкції запроваджені проти двох структур "Росатому" – "Росатом Цифровые решения" и "Росатом Микроэлектроника". Також у списку гендиректор АТ "Трансмашхолдинг" Кирило Ліпа, АТ "Ангстрем", науково-виробниче підприємство "Звезда" (виготовляє скафандри "Орлан"), ульянівське ТОВ "Автодом", "Беспилотные технологии Мордовии", НТЦ Арсенал, "Русская лаборатория воздушного транспорта", Московський авіаційний інститут.
Особливо слід виділити те, що американські чиновники не один місяць вимагали від Швейцарії закрити шпарину, яка дає змогу місцевим юристам створювати підставні компанії, які сприяють ухиленню від санкцій. Не зустрівши розуміння, США вперше покарав двох швейцарських юристів, які таємно допомагали приховувати свої активи, - прокоментував Владислав Власюк.
Андрес Баумгартнер і Фабіо Ліберо Делко з фірми Dietrich Baumgartner названі є основними розпорядниками російських активів і відіграють важливу роль в організації бізнесу та грошових потоків росіян у Швейцарії та Ліхтенштейні.
Цей пакет санкцій особливо важливий, оскільки він демонструє лідерство наших партнерів у посиленні санкцій, велику географію третіх країн. І головне, що до списку санкцій потрапило дуже багато рекомендованих нами цілей, - сказав уповноважений Президента з санкційної політики.
Обмеження торкнулися іноземних громадян та юросіб з Китаю, Швейцарії, Туреччини, ОАЕ, Індії. Санкції проти організацій з третіх країн також запровадив Держдеп, оскільки вважає, що вони допомагають Росії в обході санкцій.
Мінторг США, у свою чергу, розширив список торгових обмежень проти росії та Білорусі. Відомство також запровадило санкції щодо 40 структур, які діяли проти національної безпеки та інтересів США" - 13 юросіб з рф, 11 з КНР, 14 з Туреччини, п'ять з Індії, дві з Малайзії та одна з Сінгапуру.
Серед них: "Беспилотные системы", Національний науковий центр морської біології ім. А. В. Жирмунського ДВО РАН, компанії "Финкор", "Финко", "А-К-С", "Завод Копир", "Павич техно".